Archiwum

20 07

9. VII. Zawody w Rugby między drużynami Czarni i Biali

We Lwowie 11.08.2012 zostanie rozegrany mecz Czarni - Biali, rekonstrukcja spotkania sprzed 90 lat, w miejscu dawnego stadionu Pogoni, w strojach z lat dwudziestych. Nim do niego dojdzie opublikujemy trzy recenzje tego meczu z ówczesnej prasy. Jako pierwszy tekst anonimowego autora, który ukazał się 14.07.1922 w Tygodniku Sportowym.

9. VII. Zawody w Rugby między drużynami Czarni (Francuzi) i Biali (warsz. druż. Orzeł Biały)

Z inicjatywy L.K.S. Pogoni przyjechały powyższe drużyny do Lwowa w celu pokazania nieznanej u nas zupełnie gry, za co szczera podzięka i uznanie należy się mu ze strony lwowskich sportsmenów. Publiczność zgromadzona dość licznie przypatrywała się bez szczególnego zainteresowania, zrozumiałego z powodu nieznajomości reguł gry, bardzo zawiłych zresztą. Przed rozpoczęciem gry nastąpiło objaśnienie przepisów, demonstrowane przez graczy francuskich, nie przyczyniło się jednak zbytnio do wyjaśnienia, czego najlepszym dowodem brak zainteresowania publiczności, która po połowie gry tłumnie odpływała na match Czarnych z Lechją.

Trudno dziś przewidzieć, czy gra ta znajdzie u nas chętnych zwolenników. Życzyćby sobie raczej należało by rozpowszechnienie jej nie nastąpiło, gdyż ujawnia momenty tak brutalne, że zawody w piłkę nożną można przy niej nazwać zabawą salonową. Lecz to właśnie może przechylić na jej stronę dużo zwolenników, gdyż dzisiejsza nasza publiczność łaknie przedewszystkiem silnych emocji.

Galeria

Komentarze

Artykuł nie ma komentarzy