Archiwum

18 06

Dramatyczny mecz w Siedlcach, AZS wygrywa karnymi 3:1

Takiego meczu jeszcze w Siedlcach nie było, trzymał w napięciu do ostatnich sekund, a zakończył się całkowicie nieprzewidywalnie. Stawką był awans do I ligi, który dla obu zespołów był jednakowo ważny, miał im zapewnić rozwój i grę z najlepszymi zespołami w Polsce. Pogoń zaczęła od przyłożenia i podwyższenia utrzymując przewagę do 57 minuty, AZS najpierw trafił z karnego, a po przyłożeniu i podwyższeniu prowadził 10:7. Cztery minuty przed końcem Pogoń wyrównała na 10:10, zarządzona przez sędziego dogrywka nie zmieniła wyniku i o awansie miały zadecydować rzuty karne. W tym stresie lepiej poradził sobie AZS, jego zawodnicy kopnęli celnie trzy karne zapewniając sobie awans do Ekstraligi, Pogoń odpowiedziała tylko jednym.

MKS Pogoń Siedlce - AZS AWF Warszawa 10:10 (7:0), dogrywka 10:10 (10:10), karne 1:3. Punkty: Pogoń- Sebastian Smoliński 8 (T, PG), Dawid Lorentowicz (2C); AZS- Jarosław Zagozda 5 (T), Jacek Grygułło 5 (PG, C). Karne: Pogoń- Bartek Nasiłowski; AZS- Jacek Grygułło, Maciej Mańkowski, Michał Ździech.
Skład: Dmytro Mokretsov (66-70 Paweł Krasuski), Emil Purzycki (41 Grzegorz Toczyski), Sebastian Mróz (87 Paweł Krasuski), Bogdan Wołoszyn, Dawid Dybowski (65 Paweł Antoszczuk), Grzegorz Muszyński, Norbert Kargol, Sebastian Smoliński - Bartosz Stelęgowski (85 Jakub Czaplicki) - Dawid Lorentowicz - Robert Lotek (81 Grzegorz Pliszka), Maciej Dzierżanowski, Wojciech Romanowski, Roman Zhuk - Bartek Nasiłowski. Rezerwa: Kamil Biernacki, Gerard Miałkowski, Dawid Rajewski. Trenerzy: Stanisław Więciorek i Jerzy Matwiejczuk.
Żółte kartki: Bartek Nasiłowski, Norbert Kargol (Pogoń), Andrey Lizogub (AZS).
Sędzia główny Tomasz Jarowicz, liniowi Dariusz Reks i Mirosław Janeczko.