Archiwum

26 09

Ich była cała Polska...

Było dosłownie jak w tytule tej relacji: zawodnicy sekcji rugby poznańskiej Polonii (sekcji już niestety nieistniejącej) w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku pięć razy zdobywali tytuł mistrzów Polski, trzy razy byli wicemistrzami, a sześć razy zdobyli Puchar Polski. Inne miejsca, choć zawsze w czołówce, pojmowane były jako... porażka. Rzadko który drużyna może się pochwalić podobnymi osiągnięciami. A że modne są ostatnio „spotkania po latach”, i oni się spotkali (23 września br w Poznaniu)...

Nie trzeba chyba dodawać, że na początku było tak, jak zwykle: pozbawieni takich spotkań przez długie lata, niektórzy nie mogli się poznać, bo brzuszki, łysiny, okulary i tym podobne „rekwizyty”, a gdy już sobie przypomnieli, komitywa zrobiła się jak kiedyś, te głupie czterdzieści lat temu, kiedy rugbiści zdobywali pierwszy tytuł.

Niewtajemniczonym pragniemy uzmysłowić, że to sportowcy zwykle bardzo, ale to bardzo solidnie zbudowani, więc elementem najbardziej rzucającym się w oczy były „brzuszki”, bo teraz - pozbawieni wielkiego wysiłku - odkładają pochłaniane kalorie „na potem”, czyli na zawsze. Taka już nasza seniorska dola... Zasada ta dotyczy nie tylko rugbistów.

Poznańskich kolegów odwiedził ich kolega znad Sekwany, były reprezentant Francji (czołowa drużyna świata) - Daniel Kaczorowski, który do ojczyzny przodków bardzo chętnie przyjeżdża kiedy tylko może. W Poznaniu ma zresztą wielu przyjaciół. Bylibyśmy mało dokładni nie wspominając, że na tym spotkaniu jubileuszowym brylował, jak zwykle, trener Henryk Król, a obok niego takie postaci, jak Józef i Bronisław Michalscy, Roman Klamycki, Stanisław Kowalski, Kazimierz Olejniczak, Zenon Bojarczuk, Lech Figaj, Zdzisław Kulczyński, Marian Marcinkowski, Zbigniew Kapałczyński, Krzysztof Mańko, Eugeniusz Jasiński, Stefan Najderek i Grzegorz Czajka. Wspominali, śpiewali przyśpiewki, wymieniali adresy i wizytówki. Czy na następne spotkanie „po latach” czekać będą kolejne 40 lat?

Tekst www.intersenior.pl, zdjęcia nadesłał Jędrzej Wierzchowski

Galeria

Komentarze

Artykuł nie ma komentarzy