Archiwum

15 11

MME U20 : Polska v Litwa 48:3

Polska zagra z Mołdawią w finale Mistrzostw Europy U20 rozgrywanych w Siedlcach, we wtorek biało-czerwoni nie dali szans Litwie wygrywając 48:3 (28:3). Polski zespół dominował od pierwszych minut narzucając rywalowi swoje tempo gry i nie pozwalając na zbliżenie się do pola punktowego. Pierwsze przyłożenie zdobył w 7 minucie wychowanek Pogoni Grzegorz Muszyński, który był tego dnia jedynym siedlczaninem w składzie. Z kolei najwięcej bo aż 23 punkty zdobył Mateusz Adamski, złożyły się na to 2 przyłożenia,  karny i 5 podwyższeń. POzostałe przyłożenia zdobyli Craig Bachurzewski, Sebastian Gruszczyński, Daniel Trybus i Rafał Szrejber. Jedyne punkty dla Litwy padły w 32 minucie z drop gola, w drugim meczu Mołdawia pokonała Ukrainę 11:3 (5:3).

Spotkania finałowe zostaną rozegrane w piątek, 18 listopada na płycie głównej stadionu ROSRiT, o godzinie 11.00 w meczu o III miejsce Litwa zagra z Ukrainą, a o godzinie 13.00 o tytuł Mistrza Europy U20 zmierzą się Polska i Mołdawia.