Archiwum

12 09

Na meczu i treningu Rumunii - W nagrodę na Puchar Świata

W sobotę pojechałem do Invercargill na mecz Szkocja - Rumunia, zwycięstwo faworyzowanym wyspiarzom przyszło bardzo ciężko, a równie dobrze mogli ten mecz przegrać. Rumuni, którzy jeszcze kwadrans przed końcem prowadzili 24:21 dali sobie niestety wydrzeć zwycięstwo, a szkoda bo historyczna sensacja wisiała w powietrzu.

Niedzielnym popołudnie już po powrocie do Queenstown wybrałem się poskakać na bungiee na górę Bob's Peak i kogo tam spotkałem ... reprezentantów Rumunii z grającym na młynarzu kapitanem Mariusem Tincu. Mieli wolny dzień po meczu i przyszli się zrelaksować. Od słowa do słowa zaprosili mnie na poniedziałkowy trening.

Wieczorem miałem jeszcze jedno spotkanie z dziesięcioosobową grupą z siedleckiego oddziału „Żywca”. Sprzedali najwięcej piwa w Polsce, a w nagrodę polecieli na tydzień do Nowej Zelandii, poza zwiedzaniem mieli tez bilety na mecz Anglia - Argentyna (na meczu pokazała ich telewizja!). Dlaczego taka nagroda? Otóż prezesem Grupy Żywiec jest Xavier Belison, którego pasją jest rugby. Może Polski Związek Rugby zainteresuje się nim jako potencjalnym sponsorem naszej reprezentacji?

Na trening Rumunii poszedłem z nadzieją obejrzenia zagrań taktycznych, a trafiłem na zajęcia poświęcone głównie obronie. Nie dziwi mnie to bo przecież żeby w końcówce lepiej bronili mogli wygrać ze Szkocją, a przynajmniej utrzymać remis 24:24. Mimo, że zajęcia nie były tajne kierownik ekipy prosił żeby w trakcie treningu nie robić zdjęć, za to po zajęciach każdy będzie mógł się sfotografować z zawodnikami. Spora grupa fanów płci obojga cierpliwie czekała na sesję zdjęciowa, trzeba przyznać, że Rumuni wykazali wiele cierpliwości fotografując się kolejno z kilkudziesięcioma młodymi nowozelandczykami. 

Z Mariusem Tincu

Najlepsi sprzedawcy piwa w Polsce, siedlecka grupa "Żywca"

Galeria

Komentarze

~darodziekujemy2011-09-17 21:12:34

grzesiek-fajne sa twoje relacje z pucharu swiata.trzymam kciuki za kolejne twoje spotkania i przygody

~Benysuper ekipa z Grupy Żywiec2011-09-15 18:52:06

Ale fajna ekipa z tego Żywca należalo sie im w koncu na sukces trzeba pracowac