Archiwum

30 01

Nagrody za rok 2011 rozdane

W piątek w Gdańsku czwarty raz wręczono Statuetki Husarów, Polski Związek Rugby i stowarzyszenie Barbarians Polska uhonorowały nimi najlepszych rugbistów i rugbistki 2011 roku. Jak podaliśmy w poprzednim newsie Rugbistą Roku został Kamil Bobryk, laureat przebywał w tym czasie w Siedlcach i nagrodę w jego imieniu odebrał inny wychowanek Pogoni Robert Kuźmiński. Pora na innych laureatów:
Tytuł Rugbisty Roku w „7” trafił do dwóch zawodników Piotra Jurkowskiego (Lechia Gdańsk) i Roberta Bosiackiego (Posnania Poznań). Natomiast Rugbistką Roku została Karolina Jaszczyszyn (Ladies Lechia Gdańsk).
Trenerem Roku ogłoszono szkoleniowców reprezentacji Polski seniorów, w „15” Tomasza Putrę, a w „7” Krzysztofa Folca.
Sędzią Roku wybrano Tomasz Jarowicza z Sopotu, który prowadził mecze międzynarodowe oraz ukończył kurs drugiego stopnia zostając trenerem sędziów.
Odkryciem Roku uznano Aleksandra Nowickiego, jednego z drużyny mistrzów Europy U20, który wiosną reprezentował stołeczny AZS AWF, a jesienią Lechię.
Drużyną Roku została reprezentacja Polski „15”, która w ostatnim roku nie przegrała meczu  międzynarodowego awansując na 27. miejsce rankingu IRB.
Wydarzeniem Roku uznano mecz Polska - Niemcy w Gdańsku.
Nagrodę za całokształt działalności otrzymał Henryk Kuczko wieloletni Sekretarz Generalny PZR i działacz FIRA/AER.
Tytuły i nagrody Husarzy przyznaje kapituła, w której zasiadają m.in. Sylwester Hodura, Andrzej Kopyt, Jan Kozłowski, Maciej Niedźwiecki i Ryszard Wiejski. Patronat nad tegoroczną ceremonią objęli wojewoda pomorski Ryszard Stachurski i marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

Tomasz Putra, Krzysztof Folc i Tomasz Jarowicz

 

Galeria

Komentarze

Artykuł nie ma komentarzy