Archiwum

18 11

Polska Mistrzem Europy U20

Młodzi Polacy zostali Mistrzami Europy U20 rozgrywanymi w Siedlcach, w piątkowym finale rozgromili Mołdawię 70:5 (49:0). Brązowe medale zdobyli Litwini pokonując po dogrywce Ukrainę 15:10.

Nasza reprezentacja nie dała rywalowi najmniejszych szans, już w 2 minucie przyłożenie zdobył Mateusz Adamski, a przed przerwą padło ich jeszcze sześć windując wynik na 49:0, o punkt więcej niż cała zdobycz punktowa w meczu z Litwą. Czując się Mistrzami Europy Polacy zwolnili tempo gry pozwalając na kontry Mołdawii, z który jedna zakończyła się przyłożeniem, które podpisał Gheorghi Gajion, była to jedyna zdobycz gości. Medale i puchar wręczał biało-czerwonym m.in. prezes FIRA-AER Jean-Claude Baque.

Polska - Mołdawia 70:5 (49:0). Punkty: Mateusz Adamski 30 (2T, 10C), Piotr Zeszutek 10 (2T), Kamil Wydrzyński 10 (2T), Grzegorz Muszyński 5 (T), Adam Kozłowski 5 (T), Marek Przychodzki 5 (T), Craig Bachurzewski 5 (T). Polska: Kamil Wydrzyński, Bartosz Balcerski, Kamil Pepliński (51 Patryk Frątczak), Craig Bachurzewski (69 Paweł Poniatowski), Grzegorz Muszyński (62 Krzysztof Lechmyc), Aleksander Nowicki, Piotr Zeszutek (46 Kamil Ziółkowski) - Daniel Trybus (50 Konrad Pietrzyk) - Mateusz Adamski - Adam Kozłowski (63 Radosław Rakowski), Marek Przychodzki, Rafał Szrejber, Sebastian Gruszczyński - Ghislain Angel (44 Michał Węzka) oraz Michał Pietrykiewicz i Mateusz Mrowca. Trenerzy: Krzysztof Folc i Andrzej Kozak.