Archiwum

09 12

Sześciu trenerów MKR Siedlce na Konferencji Licencyjnej PZR

Trenerzy Miejskiego Klubu Rugby byli najliczniejszą grupą szkoleniowców uczestniczących w Konferencji Licencyjnej, która odbywała się w Warszawie w dniach 07-09.12.2012.

Uroczystego otwarcia dokonał prezes Związku Jan Kozłowski, który powitał francuskiego edukatora IRB Thomasa Darracq’ua i wręczył upominki trenerom grup młodzieżowych Krzysztofowi Krzewickiemu i Przemysławowi Szyburskiemu.

Konferencję rozpoczął test z przepisów gry przygotowany przez edukatora sędziowskiego Tomasza Jarowicza, który okazał się zbyt trudny dla połowy uczestników (pierwsze podejście zaliczyło 30 z 59 piszących). Popołudniowe sesje podzielone na panel seniorski (Tomasz Putra, Krzysztof Folc) i młodzieżowy (Maciej Niedźwiecki, Krzysztof Okapa) dostarczyły dużo cennych spostrzeżeń i umożliwiły poznanie szeregu ćwiczeń doskonalących wiele elementów gry. Wieczór przyniósł wykład Thomasa Darracq’ua o systemie sportu młodzieżowego we Francji, a następnie Tomasz Kapustka przyblizył program „Get in to Rugby” wg którego co roku liczba zawodników w Polsce powinna się zwiększać o 20%.

Sobota do południa była przeznaczona na zajęcia praktyczne na boisku, które prowadzili m.in. Mirosław Żórawski, Marek Płonka, Maciej Misiak, Piotr Choduń i Stanisław Więciorek. Po południu wysłuchaliśmy Jarosława Batora o rugby 7, a następnie na hali MOSiR Targówek i Thomasa Darracq’ua o kształtowanie motoryki w rugby. Zajęcia na hali zakończył Tomasz Putra demonstrując elementy treningu dla zawodników młyna i nie tylko. Wieczór poświecono na podsumowanie dnia i dyskusję.

Niedzielne zajęcia rozpoczęła prezentacja Grzegorza Buriana poświecona wspomaganiu w sporcie za pomocą akupresury i nanotechnologii. Następnie Grzegorz Michalik przybliżył przepisy rugby przed rundą wiosenną 2013, a kiedy rozłożył na czynniki pierwsze piątkowy test z przepisów okazało się, że 4 pytania miały w kluczu błędne odpowiedzi, a kolejnych 8 było nieprecyzyjnych. Ostatnimi punktami były podsumowanie konferencji i przedłużenie licencji trenerskich.

Galeria

Komentarze

Artykuł nie ma komentarzy