Archiwum

10 12

Walne Zebranie Delegatów PZR : Front został, zaplecze wymieniono

Podczas Walnego Zebrania Delegatów PZR obradującego 10 grudnia w Warszawie wybrano całkiem nowe władze naszego rugby. Prezesem został wprawdzie ponownie Jan Kozłowski, a sekretarzem Grzegorz Borkowski, ale poza Maciejem Brażukiem to jedyni członkowie poprzedniego Zarządu.

Wolą zebranych zmniejszono Zarząd do 11 członków, Prezesem wybrano po raz trzeci europosła Jana Kozłowskiego nie mającego kontrkandydata, a rolę Sekretarza Generalnego ponownie powierzono Grzegorzowi Borkowskiemu. Na pozostałe 9 miejsc zebrani zgłosili 21 kandydatów z czego 20 wystartowało w wyborach, a do Zarządu weszli:
1. Maciej Brażuk 40 głosów (RK Orkan Sochaczew)
2. Tomasz Formela 48 (Ogniwo Sopot)
3. Mieczysław Hirszler 50 (Pomorski Okręgowy Związek Rugby)
4. Bogdan Jancen 50 (Lechia Gdańsk)
5. Robert Pietrzak 47 (prezes Warszawsko-Mazowieckiej Federacji Sportu, desygnowany przez AZS AWF Warszawa)
6. Wiesław Piotrowicz 36 (Lubelski Okręgowy Związek Rugby) 
7. Wojciech Ruszkiewicz 54 (Arka Gdynia)
8. Krzysztof Serafin 67 (Budowlani Łódź)
9. Tomasz Urynowicz 34* (NHRK Kraków)
.
Skład Komisji Rewizyjnej ustalono w liczbie 5 członków, zgłoszono na nie 7 kandydatów, w wyniku głosowania do Komisji weszli:
1. Ryszard Alaśkiewicz 46 głosów (Arka Gdynia)
2. Teresa Jarczyk 66 (Śląski Okręgowy Związek Rugby)
3. Jacek Kalka 47 (Posnania Poznań)
4. Andrzej Kozak 63 (Budowlani Lublin) 
5. Jacek Wierzbicki 62 (Miejski Klub Rugby Siedlce)
.
Na zebraniu poruszanych było wiele kwestii, ale dyskusji nie zawsze była konstruktywna, czasem skupiano się na rzeczach mało istotnych by zaraz potem tylko dotknąć ważnych problemów. Niestety serwowano głównie pomysły, a nie sposoby na rozwiązanie nurtujących środowisko problemów. Owocem obrad były Uchwały Walnego Zgromadzenia stanowiące koncert życzeń na następne 4 lata. Więcej szczegółów po niedzieli.
.
*- Tomasz Urynowicz i Tomasz Kutyba otrzymali po 34 głosy, o wyborze decydowało dodatkowe głosowanie w którym Urynowicz otrzymał 44 głosy, a Kutyba 31.

Galeria

Komentarze

Artykuł nie ma komentarzy