Multimedia

Mechanizm uzależnienia

Ptaszek kiwi znajdują lśniącą bryłkę. Zjada ją i dzięki temu na krótką chwilę zyskuje umiejętność fruwania. Sprawy szybko przybierają jednak mroczny obrót… Oto zarys fabuły krótkiej animacji, która w prosty, acz bardzo sugestywny sposób ilustruje mechanizm uzależnienia. Jej autorem jest Andreas Hykada, jeden z najbardziej znanych i utytułowanych współczesnych animatorów niemieckich, który sztukę animacji wykłada m.in. na Harvardzie.

Honey Cup 2013

Lechia Gdańsk zwyciężyła w II Międzynarodowym Turnieju Rugby Weteranów Honey Cup, który został rozegrany 31.08.2013 w Siedlcach, aktualni mistrzowie Polski wyprzedzili Siwe Lwy Lwów, WFS Siedlce Veterans i Atlant Kaliningrad.

Prezes MKR dla TV Siedlce

Krzysztof Kisieliński, prezes Miejskiego Klubu Rugby udzielił wywiadu TV Siedlce, emisja w TV Sport 09.07.2013. Materiał w wersji oryginalnej ze strony TV Siedlce.

Festiwal EVRA na Radzie Miasta

Informacja o powierzeniu Miejskiemu Klubowi Rugby organizacji IV Europejskiego Festiwalu EVRA w 2017 otworzyła obrady Rady Miasta 27.06.2013. Materiał TV Siedlce.

Nocne Muzeum Rugby

Miejski Klub Rugby 18.05.2013 otworzył w Siedlcach „Nocne Muzeum Rugby”, mimo że ekspozycja wpisana w reguły „Noc Muzeów” trwała tylko cztery godziny obejrzało ją blisko 500 osób.

IV Noworoczny Mecz Rugby

Już po raz czwarty Nowy Rok został powitany w Siedlcach meczem rugby 01.01.2013, było to pierwsze spotkanie rozegrane w naszym mieście w tym roku. Zagrali zawodnicy Miejskiego Klubu Rugby, Pogoni oraz goście z Polski, Anglii i Francji, na boisku Rekiny pokonały Trutnie 65:55.

Turniej Honey Cup 2012

W rozegranym 22.09.2012 I Międzynarodowym Turnieju Rugby Weteranów "Honey Cup" zwyciężył Atlant Kaliningrad z Rosji pokonując w dodatkowym meczu WFS Siedlce Veterans 10:0.

90-lecie Rugby w Polsce

W dniach 10-12.08.2012 Miejski Klub Rugby Siedlce i Sokół Lwów zorganizowali we Lwowie największą tegoroczną imprezę rugby, 90-lecie pierwszego meczu w Polsce, w ramach trzydniowych obchodów rozegrano pięć spotkań w tym rekonstrukcję meczu z 1922 roku w strojach z epoki.

Rugby na siedleckiej plaży

W sobotę, 04.08.2012 nad siedleckim Zalewem rozegrano X Otwarte Mistrzostwa Siedlec w Rugby Plażowym zorganizowane przez Miejski Klub Rugby, na piasku zagrało 13 drużyn w trzech kategoriach wiekowych.

Pierwszy rok Miejskiego Klubu Rugby

Materiał TV Siedlce z okazji pierwszej rocznicy powstania Miejskiego Klubu Rugby 21.07.2012.

Nieznane poczatki rugby w Siedlcach

W Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach 23.05.2012 otwarto przygotowaną przez Miejski Klub Rugby wystawę jubileuszową „Nieznane początki rugby w Siedlcach". Ekspozycja nawiązuje do pierwszego meczu rugby, który został rozegrany w tym mieście. 25 maja 50 lat temu, na nieistniejącym już Stadionie Miejskim przy Wojskowej w ramach Pucharu Pokoju zmierzyły się reprezentacje seniorów Rumunii i NRD.

Turniej Weteranów w Gdańsku

Ogniwo Sopot wygrało Turniej Weteranów zorganizowany w Gdańsku, 19 listopada z okazji 55-lecia Rugby Clubu Lechia, drugie miejsce zajęła drużyna Poland Veterans, a trzecie gościnni gospodarze. Materiał filmowy z telewizja.pomorska.tv

Tak to się robi na Sri Lance

Teledysk promujący rozgrywki Carlton Super 7s 2011, zawodowej ligi siódemek na Sri Lance, możemy się od nich uczyć...

Srebrne medale WFS Siedlce

Drużyna WFS Siedlce zdobyła tytuł wicemistrzów Polski podczas rozegranych 25 czerwca 2011 w Sochaczewie I Mistrzostw Polski Weteranów, krótką relację z tego wydarzenia wyemitowała TV Siedlce.

Żelazne Wilki v WFS Veterans

Kilkuminutowy fragment meczu rozegranego w Wilnie 21 maja 2011 pomiędzy Żelaznymi Wilkami, a drużyną WFS Siedlce Veterans/ORC Poznań.

Żelazne Wilki - WFS Veterans

Weterani z Siedlec i Poznania zagrali w Wilnie mecz z Żelaznymi Wilkami, krótką relację z tego wydarzenia wymitowała TV Siedlce 24 maja 2011.

Noc Muzeów z Rugby

Fragment wypowiedzi Henryka Niedziółki, założyciela sekcji rugby w Siedlcach na rozpoczęciu imprezy "Mroczna Historia Siedleckiego Rugby" odbywającej się w cyklu Nocy Muzeów 13 maja 2011.

Juvenia v WFS Siedlce

Krótki filmik z meczu Juvenia Kraków - WFS Siedlce Veterans rozegranego 16 kwietnia 2011 na krakowskich błoniach. Starcie weteranów zakończyło się satysfakcjonującym obie strony remisem 35:35.

Memoriał Dzidka 2010

W Meczu Pamięci XVI Memoriału im. Stanisława "Dzidka" Wasiaka, rozegranym 14 sierpnia, zespół WFS Siedlce Veterans zremisował z Pogonią Siedlce 15:15 (5:5). Pogoń trzykrotnie obejmowała prowadzenie, ale zespół WFS za każdym razem doprowadzał do remisu, takimi rezultatami zakończyła się pierwsza połowa i cały mecz.

Wielkanocna Gra

"Wielkanocna Gra" to tytuł pierwszej w Polsce wystawy piłek do rugby, którą można było oglądać w siedleckim Muzeum Regionalnym w dniach 18.03-04.05.2010. Piłkom towarzyszyły wybrane artykuły "Wielkanocne" i reprodukcje pocztówek świątecznych z motywami rugby. Była także ilustrowana historia tej dyscypliny, zarys przepisów, a także podstawowe informacje o sportach bratnich (Rugby 7, Rugby League- Liga Rugby, rugby plażowe), pokrewnych (futbol kanadyjski, futbol amerykański, futbol australijski, futbol gaelicki) czy o zbliżonej nazwie (rugby na wózkach, rugby podwodne).