News

19 09

Andrzej Kopyt prezesem MOZR

Andrzej Kopyt został wybrany nowym prezesem Mazowieckiego Okręgowego Związku Rugby przez Walne Zabranie obradujące 19.09.2013 w Warszawie.

W związku z rezygnacją z funkcji prezesa Leszka Króla, zgodnie ze Statutem MOZR konieczne było zwołanie Walnego Zebrania Wyborczego w celu wyboru nowego „sternika” mazowieckiego rugby. W zebraniu wzięło udział 10 na 14 uprawnionych delegatów reprezentujących osiem klubów zrzeszonych w MOZR: AZS AWF/Syrenki Warszawa, Frogs Warszawa, Legia Warszawa, Miejski Klub Rugby Siedlce, RC Orkan Sochaczew, Pogoń Siedlce, Skra Warszawa i UKS 80 Sochaczew. Kandydat na prezesa zgodnie z zapisami w statucie otrzymał poparcie od trzech klubów Orkana, 80 i Skry, został wybrany w głosowaniu jawnym 9 głosami „za” przy 1 „wstrzymującym się”.

Burzliwa dyskusja wyłoniła wiele problemów trapiących mazowieckie rugby, główne to brak działaczy angażujących się w sprawy okręgu, trudności we wprowadzeniu rugby tag do warszawskich szkół, a przede wszystkim ciągle nie uregulowane sprawy związane ze statusem prawnym MOZR.  

Galeria

Komentarze

Artykuł nie ma jeszcze komentarzy

dodaj komentarz
  • Nick:
  • Tytul:
  • Treść:
  • Pozostało znaków:150