News

09 11

Bez szans na awans po porażce w Berlinie

Reprezentacja Polski uległa w Berlinie Niemcom 13:43 praktycznie tracąc szanse na awans do grupy A Pucharu Europy Narodów. Wprawdzie do 24 minuty prowadziliśmy 6:5 po dwóch karnych Dawida Banaszka, ale do końca mecz na boisku dominowali gospodarze. Już w pierwszej połowie Niemcy zdobyli cztery przyłożenia zapewniające im bonusowy piąty punkt, byli lepiej zorganizowani, lepiej zgrani i co najważniejsze skuteczni. Gwiazdą meczu był pochodzący z RPA Pieter Jordaan, który jest jednocześnie II trenerem niemieckiej drużyny. Polakom nie pomógł doping ponad tysiąca polskich kibiców, to ewenement żeby na meczu wyjazdowym było ich więcej niż fanów niemieckich. Jesteśmy lepsi organizacyjnie - powiedział komentujący mecz Robert Małolepszy - ale Niemcy są lepsi sportowo. W kwietniu czekają nas dwa ostatnie mecze z Mołdawią w kraju i z Ukrainą na wyjeździe, spadek nam nie grozi więc musimy powalczyć o jak najlepsze miejsce poprawiając nasz wizerunek nadwątlony w trzech ostatnich porażkach.