News

09 10

Derby na remis

Pierwsze po 25 latach siedleckie derby kadetów, w ramach eliminacji do OOM, rozegrały Miejski Klub Rugby i MKS Pogoń, wynik 17:17 nie zadowolił nikogo. MKR bo mógł spokojnie ten mecz wygrać, MKS bo remis z debiutującym w rozgrywkach klubem to właściwie porażka.

Miejski Klub Rugby trzykrotnie obejmował prowadzenie 5:0, 12:5 i 17:12, a Pogoń za każdym razem doprowadzała do remisu. Końcówka gdzie MKS musiał się bronić na swoich 22 metrach nie została wykorzystana i MKR punktów nie zdobył. W porównaniu do meczu z Lublinem rugbiści Miejskiego Klubu Rugby zagrali znacznie lepiej taktycznie stwarzając dużo zagrożeń punktowych z których wykorzystano zaledwie trzy. Zespół powoli uczy się współpracy, ale nadal w sytuacjach punktowych wkrada się chaos, wszyscy za bardzo chcą zdobyć punkty i gra z zespołowej zmienia się w indywidualną. Po ostatnim gwizdku sędziego zapachniało przez chwilę sensacją gdy Andrzej Pantoł ogłosił, że MKR wygrał 19:17, ale był to tylko błąd w dodawaniu punktów.

Wracając do historii, dwie drużyny z Siedlec grały w eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w 1988 roku, pierwszy i ostatni raz. Jednak VIS Siedlce i Szkoła Podstawowa nr 3 to tak naprawdę były drużyny z jednego klubu Robotniczego Klubu Sportowego VIS. Obecnie mamy w mieście dwa kluby rugby, i niech tak zostanie, dla dobra naszej gry…  

Siedlce 09.10.2013, Eliminacje do OOM
MKS Pogoń Siedlce - Miejski Klub Rugby Siedlce 17:17 (5:12)
Sędzia: Andrzej Pantoł.
Punkty: Grzegorz Tomaszewski 5 (T), Jakub Powałka 5 (T), Bartłomiej Gołębiewski 5 (T), Patryk Aniszewski 2 (C).
MKR: Adam Bujalski, Arkadiusz Jurzyk, Jakub Wyrozębski, Bartłomiej Gołębiewski, Kamil Zembrzuski, Tomasz Krzyszczak, Maciej Stefaniuk - Kornel Wereda - Jakub Powałka - Grzegorz Tomaszewski, Dominik Adamczyk, Mariusz Głozak - Patryk Aniszewski oraz Alan Kaldjob. Trenerzy: Wojciech Plichta, Paweł Kuligowski.

Galeria

Komentarze

Artykuł nie ma jeszcze komentarzy

dodaj komentarz
  • Nick:
  • Tytul:
  • Treść:
  • Pozostało znaków:150