News

10 04

GLRT - Nie chcieli kończyć

Rozegrano trzeci turniej miejski Gimnazjalnej Ligi Rugby Tag organizowanej przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy i Miejski Klub Rugby, tak jak przed tygodniem w finale spotkały się gimnazja numer 5 i numer 1, tym razem żeby rozstrzygnąć pojedynek potrzebna była dogrywka, a następnie druga z zasadą „złotego przyłożenia”, pierwszy punktujący zespół wygrywał turniej.

Na starcie stanęło siedem zespołów w tym poza konkursem Publiczne Gimnazjum w Skrzale reprezentujące powiat siedlecki. Zespoły rozstawiono w dwóch grupach eliminacyjnych na podstawie ligowej tabeli (zespół ze Strzały dołączono losowo), następnie rozegrano mecze finałowe „o miejsca”.
W grupie A zdecydowanie wygrała „Piątka”, natomiast w grupie B po zaciętym i wyrównanym meczu „Jedynka” pokonała „Czwórkę” 5:3 remisując do przerwy 3:3. W finale „Piątka” w nominalnym czasie gry remisowała z „Jedynką” 1:1, po dogrywce było 3:3, dopiero druga dogrywka ze „złotym przyłożeniem” pozwoliła na rozstrzygnięcie 4:3 na korzyść gospodarzy turnieju kolejne turnieje miejski i powiatowy po majowym weekendzie.

Publiczne Gimnazjum nr 4 - Publiczne Gimnazjum nr 1  3:5
Grupa A: 1. PG 5 Siedlce, 2. PG 3 Siedlce, 3. PG 1 II Siedlce, 4. PG Strzała.
Grupa B: 1. PG 1 Siedlce, 2. PG 4 Siedlce, 3. PG 6 Siedlce.

Finał o V miejsce
Publiczne Gimnazjum nr 1 II - Publiczne Gimnazjum nr 6  3:1
Finał o III miejsce
Publiczne Gimnazjum nr 3 - Publiczne Gimnazjum nr 4  1:4
Finał o I miejsce
Publiczne Gimnazjum nr 5 - Publiczne Gimnazjum nr 1  4:3 (3:3, 1:1)

Klasyfikacja końcowa:
1. Publiczne Gimnazjum nr 5, trener Marta Hodun. Skład: Michał Chałupko, Kacper Duda, Kacper Dymowski, Kamil Gochnio, Piotr Kieliszek, Sebastian Szcześniak. - 14 punktów.
2. Publiczne Gimnazjum nr 1, trener Paweł Kuligowski. Skład: Kacper Kozera, Patryk Kulikowski, Janusz Matejko, Grzegorz Tomaszewski, Kornel Wereda. - 9 punktów.
3. Publiczne Gimnazjum nr 4, trener Piotr Biały. Skład: Michał Gołębiowski, Jakub Powałka, Sebastian Stołkowski, Jakub Wojewódzki, Kamil Zembrzuski. - 7 punktów.
4. Publiczne Gimnazjum nr 3, trener Robert Malon. - 5 punkty.
5. Publiczne Gimnazjum nr 1 II, trener Paweł Kuligowski. - 3 punktów.
6. Publiczne Gimnazjum nr 6, trener Paweł Kulig, w turnieju Grzegorz Dąbrowski. - 1 punkt
7. Publiczne Gimnazjum w Strzale, trener Krzysztof Rusinek.