News

01 12

Henryk Niedziółka Przewodniczącym Rady Miasta

Miło nam poinformować, że na dzisiejszej sesji Rady Miasta Henryk Niedziółka został ponownie wybrany Przewodniczącym Rady Miasta. Heniowi serdecznie gratulujemy i polecamy się szczególnie przy okazji planowanej organizacji IV Europejskiego Festiwalu Rugby Weteranów w 2017 roku.

Słów kilka o dzisiejszej sesji z portalu SPIN:
Tuż po godz. 17.00 rozpoczęła się pierwsza sesja Rady Miasta. Otworzył ją najstarszy radny, czyli Stefan Somla. Przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej wręcza nowo wybranym radnym zaświadczenia o wyborze. Prezydent Wojciech Kudelski oświadczył, że zgodnie z kodeksem wyborczym - ponieważ został wybrany prezydentem miasta - jego mandat wygasa i złożył go na ręce przewodniczącej Komisji.
Przypomnijmy, że w radzie miasta jest 23 radnych. 10 mandatów zdobyło PiS, 4 radnych do rady wprowadzi STS, 6 radnych będzie miała Platforma Obywatelska i 3 Komitet Wyborczy Wyborców Bezpartyjne Siedlce. O mandat radnego w siedleckiej radzie w tych wyborach samorządowych ubiegało się 315 osób. Najwięcej głosów w wyborach do rady miasta zdobyli Wojciech Kudelski, Mariusz Orzełowski i Piotr Karaś.
Rozpoczyna się ślubowanie radnych. Zaczyna się wybór przewodniczącego  i wiceprzewodniczącego rady.
Zgłaszanie kandydatur - Anna Sochacka zgłosiła Henryka Niedziółkę, Mariusz Dobijański w imieniu Platformy oświadczył, że nie będzie zgłaszał kandydata na przewodniczącego ale zwrócił się z prośbą o poparcie kandydatury PO na stanowisko wiceprzewodniczącego. Wszystko wskazuje, że w tej kwestii nie będzie zmiany. Teraz zacznie się posiedzenie komisji skrutacyjnej.
Trwa przerwa do godz. 17.40
Henryk Niedziółka został wybrany 18 głosami „za”, 0 „przeciw” i 3 „wstrzymujące się”. Nie głosowały dwie osoby wybrane do rady: Henryk Niedziółka i Wojciech Kudelski.

Galeria

Komentarze

Artykuł nie ma jeszcze komentarzy

dodaj komentarz
  • Nick:
  • Tytul:
  • Treść:
  • Pozostało znaków:150