News

02 07

IV Europejski Festiwal EVRA 2017 odbędzie się w Siedlcach

Z przyjemnością chcielibyśmy oficjalnie poinformować, że Miejski Klub Rugby Siedlce otrzymał prawa do organizacji IV Europejskiego Festiwalu EVRA, w roku 2017 przez pięć dni nasze miasto będzie stolicą Europejskiego Rugby spodziewamy się przyjazdu 24 zespołów z 500 zawodnikami w składzie. Będzie to największa impreza rugby w Polsce w historii tego sportu, jednocześnie wspaniała promocja Miasta Siedlce i olbrzymie wyzwanie organizacyjne.

W dniach 19-24 czerwca w węgierskim Esztergom został rozegrany II Europejski Festiwal EVRA, wśród drużyn z całego kontynentu znalazł się zespół WFS Siedlce Veterans z Miejskiego Klubu Rugby, który miał przedstawić ofertę organizacyjną kolejnej imprezy w 2015 lub 2017 roku. Delegacja klubu uczestniczyła w obradach Komitetu Wykonawczego EVRA, który obradował 22 czerwca, każdy z kandydatów miał pół godziny na przedstawienie swojej oferty i odpowiedzi na pytania. Nasza oferta została przyjęta bardzo dobrze, spełniliśmy m.in. następujące kryteria: atrakcyjna cena pakietów pobytowych, baza sportowa składająca się z minimum 3 boisk, gotowość przyjęcia od 24 do 30 drużyn, prowadzenie szkolenia grup młodzieżowych, doświadczenie w organizacji turniejów, zawartość merytoryczna oferty.

Organizację pierwszej imprezy w 2015 roku otrzymał angielski klub Farnham RUFC ze względu na organizację w tym kraju finałów Pucharu Świata i zapewnienie biletów uczestnikom festiwalu, drugą imprezę w 2017 roku dostał Miejski Klub Rugby pokonując: Kijów (Ukraina), Barcelona (Hiszpania), Laugharne (Walia), Split (Chorwacja), Heusenstamm (Niemcy) oraz St. Petersburg (Rosja). Informację o powierzeniu Siedlcom organizacji IV Europejskiego Festiwalu EVRA w 2017 roku 23 czerwca ogłosili podczas Festival Farewell Dinner prezes EVRA Tomas Espinoza i Sekretarz Generalny Marko Protega, który przez cztery dni gościł w Siedlcach we wrześniu ubiegłym roku nadzorując organizację międzynarodowego turnieju Honey Cup oraz sprawdzając bazę sportową i socjalną Siedlec.

Za dwa lata siedlczanie pojadą na III Festiwal do Farnham odebrać Jeff Butterfield Trophy, srebrny puchar imienia pomysłodawcy i pierwszego organizatora rozgrywek weteranów w Europie, przechodni symbol imprezy. Muszą też spełnić inne warunki m.in. organizować jeden turniej weteranów rocznie, mecze towarzyskie, a dwa lata przed imprezą uruchomić stronę internetową z ofertą Siedlec.

Galeria

Komentarze

~ozimBrawo2013-07-02 09:47:56

Brawo chłopaki
dodaj komentarz
  • Nick:
  • Tytul:
  • Treść:
  • Pozostało znaków:150