News

18 09

Karpacka Jesień we Lwowie

Reprezentacja Polski weteranów w dniach 16-18 września wzięła udział w rozgrywanym we Lwowie Międzynarodowym Turnieju Rugby „Karpacka Jesień”, w składzie znalazło się 21 zawodników z 7 klubów. Decyzja o starcie w imprezie zapadła późno, było mało czasu na przygotowania, ekipa była więc mniej liczna niż w Poczdamie, a skład ukształtował się dopiero trzy dni przed wyjazdem.

Pierwsze spotkanie Polacy rozegrali z Reprezentacją Kijowa (Aviator, Politechnika i Argo-Star), stołeczny zespół objął prowadzenie 5:0, ale kilka minut później było 5:5 po akcji młyna zakończonej przyłożeniem Wojciecha Plichty. W końcówce zespół z Kijowa przebił się skrzydłem ustalając wynik na 10:5. Mecz z Odetskowym Rugbowym Bractwem rozpoczął się punktami zdobytymi po akcji Piotra Płoszaja, wynik 5:0 utrzymał się do ostatniej minuty meczu, kiedy po serii karnych rywale zdobyli przyłożenie na 5:5 sędzia zakończył mecz. Z kolei w meczu z Siwymi Łbami (tak od tego roku nazywa się drużyna lwowskich weteranów) bezpunktowy remis utrzymywał się do końcowych minut spotkania, gospodarze zdołali przełamać jednak Polską obronę i zdobyć zwycięskie przyłożenie. Ostatecznie Polacy wrócili ze Lwowa „na tarczy”, ale swojej postawy nie muszą się wstydzić. Widoczna była różnica między zachodnim i wschodnim rugby, Niemcy czy Włosi bawili się grając w rugby, na Ukrainie zabawa jest po meczu, a na boisku twarda walka do ostatniego gwizdka.

W imprezie wzięło udział 8 drużyn, z tego 4 w turnieju głównym. Drużyny złożone z zawodników powyżej lat pięćdziesięciu, Złoci Kozacy Kijów i Galiccy Kozacy Lwów rozegrały mecz zakończony zwycięstwem stołecznego zespołu 15:5, swoje mecze rozgrywali też juniorzy Sokoła Lwów (jako Batjary) i RC Tarnopol (10:8). Najstarszym zawodnikiem był Walentin Gawłowskij z Lwowa (rocznik 1945), zawodnikiem imprezy wybrano zaś Fiodora Zerneckiego z Kijowa.

Na bankiecie wymieniano wrażenia z turnieju, śpiewano też polskie i ukraińskie piosenki, a najpopularniejszą była kresowa ballada „Hej Sokoły” wykonywana jednocześnie w dwóch językach. Nasz zespół otrzymał zaproszenia do złożenia wizyt w Odessie i Kijowie. Rugbiści mieli też czas na zwiedzenie lwowskiej starówki i cmentarza Łyczakowskiego.

Wyniki: Reprezentacja Kijowa - Poland Veterans 10:5 (5:5); punkty- Wojciech Plichta 5; Siwe Łby Lwów - ORB Odessa 0:0; Poland Veterans - ORB Odessa 5:5 (5:0), punkty- Piotr Płoszaj 5; Siwe Łby Lwów - Reprezentacja Kijowa 10:10; Reprezentacja Kijowa - ORB Odessa 10:10; Siwe Łby Lwów - Poland Veterans 5:0 (0:0).      

Kolejność końcowa: 1.Reprezentacja Kijowa 7 30-25; 2.Siwe Łby Lwów 7 15-10; 3.Odetskowe Rugbowe Bractwo Odessa 6 15-15; 4.Poland Veterans 4 10-20.

Poland Veterans: AZS AWF Warszawa- Sławomir Kłosiński, Budowlani Lublin- Mirosław Gralewski; Budowlani Lublin/WFS Siedlce Veterans- Paweł Narojek; Budowlani Łódź- Adam Kociński, Cezary Zabokrzycki; Lechia Gdańsk- Krzysztof Gdaniec, Mariusz Gdaniec, Piotr Płoszaj; Ogniwo Sopot- Bogusław Olszewski; Sokół Lwów- Włodzimierz Popławski (gracz polskiego pochodzenia); WFS Siedlce Veterans- Artur Adamczyk, Tomasz Barczak, Jan Czyż, Paweł Kuligowski, Wojciech Plichta, Andrzej Sisik, Michał Szczech, Jacek Wierzbicki, Bartosz Zagalski i Daniel Zychowicz. Kapitanami byli Andrzej Sisik i Piotr Płoszaj.

Galeria

Komentarze

Artykuł nie ma jeszcze komentarzy

dodaj komentarz
  • Nick:
  • Tytul:
  • Treść:
  • Pozostało znaków:150