News

16 12

Konferencja Licencyjna

Rekordowa liczba 99 trenerów potwierdziła udział w Konferencji Licencyjnej, która w dniach 13-15 grudnia br. została przeprowadzona w warszawskim hotelu Partner.

Główną atrakcją były treningi i wykłady Thierry Janeczka trenera reprezentacji Francji w Rugby 7. Tematy z Rugby 7 to: Przykładowe akcje ofensywne, Rozwiązania po stałych fragmentach gry, Obrona indywidualna i zespołowa, Odbudowa linii obrony po wcześniejszym jej złamaniu i udanej akcji defensywnej libero, a z Rugby 15: Przyśpieszenie gry, gra w obronie (najnowsze tendencje). Janeczek to kolejny szkoleniowiec polskiego pochodzenia, który wspomaga Polskie Rugby (na zdjęciu w środku z Andrzejem Kopytem i Henrykiem Kuczko).

Można było wysłuchać sprawozdania z pobytu w Cardiff trenera reprezentacji młodzieżowej Andrzeja Kozaka i skorzystać z przywiezionych przez Niego materiałów, sprawozdania trenera Krzysztofa Okapy z Mistrzostw Europy oraz akcji OKKM i OKKJ (także można było uzyskać materiały), natomiast Krajowy Oficer Rozwoju Krzysztof Krzewicki poinformował o działaniach podległych mu Oficerów Regionalnych i podboju kraju przez Rugby Tag.

Konferencję zakończył wykład Tomasza Gawrona i Pawła Mioduszewskiego „Metoda przyśpieszonej rehabilitacji w sporcie (ARP)” oraz prezentacja oferty Fundacji Kibica.

Wśród blisko setki szkoleniowców w Konferencji uczestniczyło 10 szkoleniowców z naszego miasta co postawiło nas w czołówce trenerów w Polsce, Miejski Klub Rugby reprezentowali: Paweł Kuligowski, Wojciech Plichta, Grzegorz Pliszka i Jacek Wierzbicki.

Galeria

Komentarze

Artykuł nie ma jeszcze komentarzy

dodaj komentarz
  • Nick:
  • Tytul:
  • Treść:
  • Pozostało znaków:150