News

08 02

Krzysztof Krzewicki Oficerem Rozwoju - Wstrząs dla systemu

Od 1 lutego niezwykle ważne stanowisko Krajowego Oficera Rozwoju w Polskim Związku Rugby objął siedlczanin Krzysztof Krzewicki od trzech lat związany z gdańską Lechią. O Strategii Rozwoju Rugby, nowych obowiązkach i planach rozmawia z Jackiem Wierzbickim.  

Strategia Rozwoju Rugby to prawdziwy wstrząs dla skostniałego systemu krajowego rugby, czy te przebudzenie było konieczne?
Konieczne to mało powiedziane to "być albo nie być" naszego sportu, tu zachęcam do wejścia na stronę Ministerstwa Sportu i przeczytania artykułu z 29 stycznia pt. "Czas na zmiany w sporcie wyczynowym". Dwa lata temu, na poprzednim Zarządzie PZR złożyłem  propozycje obecnego rozwiązania, mowa tu o Oficerach Regionalnych, niestety nie spotkała się ona wtedy z odzewem. Obecnie jest całkiem inaczej. Padały bardzo sensowne pytania zarówno w sprawie pierwszego kroku rozwoju jak i do całej strategii, która przygotował Kierownik Wyszkolenia Maciej Niedźwiecki. Jeszcze nigdy w powojennej Polsce nie było czegoś takiego i z tego miejsca apeluję do tych, którzy naprawdę kochają nasz sport - zacznijmy ciężej pracować póki jest przy czym.
Gdzie w tej reformie widzisz miejsce Krajowego Oficera Rozwoju?
Obowiązków jest sporo, bo to nie tylko początek rozwoju jakim są rozgrywki Rugby Tag, które udało się Wam wprowadzić we wszystkich siedleckich gimnazjach. To również praca z Oficerami Regionalnymi, Urzędami, Ośrodkami Sportu jak również realizacja wytycznych z International Rugby Board i Federation Internationale de Rugby Amateur-AER.
Jakie działania będziesz pilotował osobiście, a które przejmą Regionalni Oficerowie Rozwoju?
Na pewno Oficerów Regionalnych, kontakty międzynarodowe z przedstawicielami IRB i FIRA-AER, przygotowywanie materiałów potrzebnych do wprowadzenia strategii rozwoju rugby w życie. W początkowym okresie nawiązanie pierwszych kontaktów z urzędami. Co do obowiązków Regionalnych Oficerów Rozwoju doskonale zostały one opisane na stronie PZR. Zawsze uważałem, że w 38 milionowym państwie jeden oficer nie jest wstanie być wszędzie i rozwinąć rugby.
Czy Okręgowe Związki Rugby są Twoim zdaniem przygotowane do przejęcia tylu nowych obowiązków?
Teraz okaże się jak pracowały do tej pory - myślę, że dotychczas były na biegu jałowym, nie miały władzy i czekano, co zrobi Związek. Wiem, że w wielu okręgach działało dużo ludzi, którzy chcieli coś zmienić, ale nie mieli odpowiednich narzędzi.
Mając rozeznanie w krajowym rugby kogo widzisz na stanowisku Regionalnego Oficera Rozwoju w województwie Mazowieckim, który odpowiadałby m.in. za Siedlce?
Nie chce na razie zdradzać szczegółów, bo termin zgłoszeń na Regionalnego Oficera jeszcze nie upłynął, otrzymaliśmy już kilka ciekawych propozycji, a to dopiero niecały tydzień od ogłoszenia nowej strategii zatwierdzonej przez Zarząd.
Ostatnie pytanie trochę z innej beczki, jak mawiała grupa Monty Pythona, zagrasz w WFS Siedlce Veterans na III Mistrzostwach Polski w Sopocie?
Na razie pozdrawiam wszystkich rugbistów z Siedlec, a czy zagram? Zobaczymy...

Galeria

Komentarze

~pianaNews z ostatniej chwili2013-02-09 15:53:48

MKS Pogoń Siedlce ma nowy nabytek, trenerem I zespołu seniorów formacji ataku został wieloletni szkoleniowiec AZS AWF Warszawa mgr Andrzej Kopyt.

~SuflerOficer2013-02-08 23:29:45

Kto jest najlepszym kandydatem na Oficera Rozwoju??? Oficer Ludowego Wojska Polskiego!!! W siedleckiej Pogoni mamy takich dwóch tylko brać i wybierać

~NowyZa późno2013-02-08 21:43:38

Wszystko fajnie, oficerowie, program tylko mi się wydaje, że to juz za późno i nas zakopią razem z innym sportami które dostały od Muchy po dupsku

~lelekChris, jedziesz z tematem2013-02-08 20:01:13

Zrób przemeblowanie obyczajowe w PZR. I nie daj się układom i układzikom.
dodaj komentarz
  • Nick:
  • Tytul:
  • Treść:
  • Pozostało znaków:150