News

02 06

MKR na Festynie Rodzinnym SOS Wioski Dziecięcej w Siedlcach

Miejski Klub Rugby zorganizował pokaz Rugby Tag podczas Festynu Rodzinnego zorganizowanego w Dniu Dziecka przez SOS Wioski Dziecięce w Polsce dla mieszkańców Wioski w Siedlcach oraz placówek wsparcia dziennego „Iskierka nadziei” w Grali i Trzcińcu.

Pokaz rozpoczął się od prostych ćwiczeń mających oswoić dzieci z piłką do rugby oraz przyswoić najważniejszą zasadę tego sportu - podawanie piłki tylko do tyłu. Następnie wyjaśniono zasady gry w Rugby Tag i przećwiczono najważniejsze elementy techniki. W zajęciach wzięło udział ponad dwudziestu chłopców, bowiem w tym roku dziewczęta nie były zainteresowane owalną piłką. Na zakończenie pokazu dwunastu chętnych wzięło udział w meczu Rugby Tag w czasie 2 x 10 minut, drużyna „Pomarańczowych” pokonała w nim zespół „Żółtych” 15:4 (7:1). Oba zespoły zostały nagrodzone medalami, złote trafiły do Tomasza Adamczyka, Roberta Daszkiewicza, Szymona Domagały, Piotra Husarka, Adriana Rybaczuka i Mateusza Papeja.

Organizatorzy Festynu przygotowali ciekawy i różnorodny program, szereg konkursów i wyścigów, występy zespołów i solistów, a także strzelanie z markera paintballowego, dmuchane zjeżdżalnie oraz pokazy sportowe.

Galeria

Komentarze

Artykuł nie ma jeszcze komentarzy

dodaj komentarz
  • Nick:
  • Tytul:
  • Treść:
  • Pozostało znaków:150