News

23 03

Międzynarodowy Dzień Rugby w Iganiach

Z okazji przypadającego 22 marca Międzynarodowego Dnia Rugby w Zespole Oświatowym w Iganiach rozegrano I Gimnazjalny Turniej Rugby Tag, pomysłodawcą i głównym organizatorem imprezy był Piotr Szkop, nauczyciel wychowania fizycznego z ZS, a niegdyś rugbista RKS VIS Siedlce. W rozegranym dzień wcześniej turnieju wzięło udział sześć drużyn złożonych z uczniów gimnazjum w Iganiach, najlepszą okazała się All Black w składzie Dawid Grzegrzółka, Marcin Całka, Damian Toczyski, Maciej Kleszko, Piotr Michalczyk. Zwycięski zespół wygrał wszystkie pięć spotkań tracąc w rozgrywkach tylko jedno przyłożenie. W turnieju wzięło udział 30 zawodników, którym kibicowało w sumie około 80 uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum.

Kolejność końcowa: 1.All Blacks; 2.MKS Pogoń; 3.Madziary; 4.Węgorze; 5.Dzikie Węże; 6.Wadas Team.

W czasie trwania turnieju na korytarzu szkolnym przed wejściem na halę sportową można było oglądać wystawę książek, piłek, trofeów, proporczyków i strojów meczowych do rugby przygotowaną przez Miejski Klub Rugby. Można było m.in. zobaczyć w jakim sprzęcie gra reprezentacja Polski, ekstaligowa Pogoń Siedlce czy drużyna WFS Siedlce Veterans. Kolejna atrakcja to pokaz najlepszych fragmenty z 20 starannie wybranych mecze z lat 1971-2004.

Już 15 kwietnia w Iganiach odbędzie się I Wielkanocny Turniej Rugby TAG o Puchar Wójta Gminy Siedlce z udziałem drużyn z Siedlec, Sokołowa Podlaskiego i Stoku Lackiego.

 

Galeria

Komentarze

Artykuł nie ma jeszcze komentarzy

dodaj komentarz
  • Nick:
  • Tytul:
  • Treść:
  • Pozostało znaków:150