News

27 04

Nieudana pogoń za Ukrainą

Reprezentacja jednym punktem uległa Ukrainie, mecz we Lwowie tak jak poprzedni w Siedlcach można było wygrać. Reprezentacja nie grała jednak równo, strat pierwszej, przespanej połowy nie udało odrobić.
Po hymnach minutą ciszy uczczono ofiary czystek etnicznych na Wołyniu, gospodarze chcieli pokazać, że zależy im na przyjaźni z Polską, podkreślał to także transparent z napisem „Dziękujemy za wsparcie w walce o wolność” w barwach narodowych obu krajów.
Później już tak miło nie było, wprawdzie prowadziliśmy 0:3 po karnym Janeczki, ale przyłożenia Nowokreszczenowa (podwyższone przez Delijergiew) i Gulenki odwróciły wynik na 12:3. Po pierwszym przyłożeniu kibice Karpat Lwów odpalili na trybunach race, ale szybko zostali przywołani do porządku przez lwowskich rugbistów. Przed przerwą obaj kopacze trafili jeszcze za trzy punkty z rzutów karnych ustalając wynik na 15:6. Po zmianie stron i korekt w składzie zobaczyliśmy zupełnie inaczej grających Polaków, którzy rozpoczęli pogoń za Ukrainą. Najpierw na 15:9 przewagę zmniejszył Gasik, ale po przyłożeniu Masiukowa i podwyższeniu Delijergiewa było 22:9. Po kilku autach rozegranych na przedpolu gospodarzy pierwszą piątkę dla Polski zdobył Bartoszek na prawym słupie bramki, Gasik celnie podwyższył na 22:16. Niestety zaraz po wznowieniu nie upilnowaliśmy Polianskiego, który z podwyższającym Delijergiewem zmienili wynik na 29:16. Polacy nie złożyli broni, przeciwnie, po indywidualnej akcji Szostek przyłożył na 29:21, niestety Gasik nie trafił z podwyższenia i żeby wygrać trzeba było przeprowadzić dwie punktowe akcje. Czasu niestety było tylko na jedną, piątkę przyłożył Gasik, za chwilę celnie podwyższył na 29:28, ale gwizdek arbitra rozwiał szansę na pierwsze zwycięstwo na Ukrainie.     
Rywalizację zakończyliśmy na czwartym miejscu w grupie, dużo poniżej swoich możliwości, szczególnie w kontekście meczu w Pradze gdzie spadający z Dywizji 1B Czesi pokonali Mołdawię 37:19. 
 
26.04.2014 Lwów, Puchar Europy Narodów
Ukraina - Polska 29:28 (15:6)
Punkty: Ukraina- Mykoła Delijergiew 7 (2C, 1PG), Aleksiej Nowokreszczenow 5 (T), Wiktor Gulenko 5 (T), Paweł Masiukow 5 (T), Aleksander Polianski 5 (T), Włodzimierz Wojtow 2 (1C); Polska- Tomasz Gasik 12 (T, 2C, 1PG), Rafał Janeczko 6 (2PG), Mateusz Bartoszek 5 (T), Łukasz Szostek 5 (T).
Polska: Rafał Witoszyński (51 Adrian Chróściel), Kamil Bobryk, Radosław Bysewski (51 Rafał Kwiatkowski), Piotr Karpiński, Mateusz Bartoszek (63 Adrian Ignaczak), Marek Płonka Jr. (39 Emil Kowalewski), Cyprian Majcher, Michał Mirosz - Rafał Janeczko (41 Łukasz Szostek) - Dawid Lorentowicz - Tomasz Rokicki (51 Mariusz Wilczuk), Rafał Szrejber, Tomasz Gasik, Radosław Rakowski (41 Piotr Jurkowski) - Robert Kwiatkowski. 
Trener: Marek Płonka. Kapitan: Kamil Bobryk.
Żółte kartki: Aleksander Capenko (52’), Siergiej Garkawy (78’).
Sędziowie: Maxime Chalon, Mathieu Delpy i Alex Vallon (Francja).
Komisarz: Michel Arpaillange (Francja).

Galeria

Komentarze

Artykuł nie ma jeszcze komentarzy

dodaj komentarz
  • Nick:
  • Tytul:
  • Treść:
  • Pozostało znaków:150