News

01 01

Nowy Rok powitali meczem rugby

Po raz szósty siedleccy rugbiści powitali Nowy Rok rozegraniem meczu rugby, było to pierwsze spotkanie rozegrane w Siedlcach w 2014 roku, a o 13.12 Daniel Zychowicz (na zdjęciu) zdobył pierwsze w Polsce przyłożenie. Imprezę zorganizował Miejski Klub Rugby.

.
Na boisku treningowym przy ulicy Gospodarczej stawili się pełnoletni (podstawowy warunek udziału w meczu) zawodnicy Miejskiego Klubu Rugby i Pogoni Siedlce, grupa kibiców, a także ekipa TV Wschód. Przybyli zostali wybrani przez Wojciecha Plichtę i Jana Czyża (najstarsi zawodnicy WFS Siedlce) do dwóch zespołów nazwanych od koloru koszulek Rekinami (zielone klubu Sale Sharks) i Trutniami (żółto-czarne WFS Siedlce), tym razem nie zabrakło śniegu, ale padający deszcz zmienił go w mokrą masę, która niezbyt nadawała się do gry. Czas mecz ustalono na 2 x 20 minut, liczono tylko przyłożenia bez podwyższeń, pierwszą „piątkę” w Nowym Roku 2015 zdobył tak jak przed rokiem Daniel Zychowicz dla drużyny „Trutni” o godzinie 13.12. Drużyna ta uzyskała przewagę w pierwszej połowie i na przerwę schodziła z pięciopunktowym prowadzeniem. Po zmianie stron zdobyto więcej przyłożeń, a w końcówce przy stanie 20:20 Wojciech Plichta zdobył zwycięskie punkty dla „Rekinów”, które ostatecznie wygrały 25:20. Na boisku mogliśmy oglądać reprezentantów Polski Adriana Chróściela, Marka Mirosza, Michała Wierzejskiego i Macieja Dzierżanowskiego, a mecz obserwowali m.in. przewodniczący Rady Miasta Henryk Niedziółka czy były reprezentant kraju Andrzej Kuć.
Po zakończeniu meczu złożono sobie życzeń noworocznych wsparte toastami wznoszonymi rosyjskim winem gazowanym. Mamy nadzieję, że kolejna impreza odbędzie się już w cywilizowanych warunkach (dostęp do szatni i pryszniców), na oddanym do użytku czwartym boisku treningowym Rejonowego Ośrodka Sportu, Rekreacji, Rehabilitacji i Turystyki przeznaczonym tylko do rugby. Normalne warunki do gry i odpowiednie zaplecze to gwarancja, że w 2016 roku na noworoczny mecz przybędzie więcej sympatyków owalnej piłki.
.
Siedlce 01.01.2015, godz. 13.00, Towarzyski
Rekiny - Trutnie 25:20 (5:10)
Składy i punkty:
Rekiny- Adrian Chróściel 10, Wojciech Plichta 5, Paweł Rzewuski 5, Grzegorz Muszyński 5, Paweł Kuligowski, Jarosław Borkowski II, Michał Wierzejski, Andrzej Kosyl, Grzegorz Chomka. 
Trutnie- Daniel Zychowicz 10, Jan Czyż 5, Maciej Dzierżanowski 5, Ireneusz Gręziak, Marek Kisieliński, Zbigniew Wyrębiak, Marek Mirosz, Tomasz Radzikowski, Jacek Wierzbicki,
Rezerwa: Tomasz Barczak, Krzysztof Kisieliński, Adrian Miałkowski, Jarosław Mioduszewski, Grzegorz Toczyski, Andrzej Wilk i Bartek Zagalski.
Sędzia: Grzegorz Pliszka.
.
W zakładce "Galeria” do obejrzenia zdjęcia Marty Lipińskiej [kliknij]

Galeria

Komentarze

Artykuł nie ma jeszcze komentarzy

dodaj komentarz
  • Nick:
  • Tytul:
  • Treść:
  • Pozostało znaków:150