News

01 01

Nowy Rok powitany meczem rugby

Po raz siódmy siedleccy rugbiści powitali Nowy Rok rozegraniem meczu rugby, tradycyjnie było to pierwsze spotkanie rozegrane w Siedlcach w 2016 roku, a o 13.07 Grzegorz Chomka (na zdjęciu) zdobył pierwsze w Polsce przyłożenie. Imprezę zorganizował Miejski Klub Rugby.

Po raz siódmy w historii, a po raz szósty na boisku treningowym przy ulicy Gospodarczej stawili się pełnoletni (podstawowy warunek udziału w meczu) zawodnicy WFS Siedlce Veterans i Pogoni Siedlce, a także grupa kibiców. Przybyli i chętni do gry zostali wybrani do dwóch zespołów nazwanych od koloru koszulek Rekinami (zielone klubu Sale Sharks) i Trutniami (żółto-czarne WFS Siedlce). Kolejny raz zabrakło śniegu, ale rekompensował to siarczysty mróz, który zamienił boisko w beton nie bardzo nadający się do gry. Grając w poprzek boiska liczono tylko przyłożenia bez podwyższeń, pierwszą „piątkę” w Nowym Roku 2016 zdobył Grzegorz Chomka dla „Trutni” o godzinie 13.07. Drużyna ta uzyskała na początku przewagę, ale potem gra się wyrównała i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 30:30. Po zakończeniu meczu złożono sobie życzeń noworocznych wsparte toastami wznoszonymi rosyjskim winem gazowanym.

Siedlce 01.01.2016, godz. 13.00, Towarzyski
Trutnie v Rekiny 30:30 (20:15)
Składy i punkty:
Trutnie- Grzegorz Chomka 15, Zbigniew Wyrębiak 10, Wojciech Plichta 5, Krzysztof Kisieliński, Jacek Wierzbicki, Patryk Chromiński.
Rekiny- Przemek Rajewski 10, Jarosław Borkowski II 5, Kornel Wereda 5, Kamil Łódzki 5, Maciej Stefaniuk 5, nn.
Rezerwa: Jan Czyż, Marek Kisieliński, Tomasz Barczak, Marek Ślepowicz, Rafał Władziński, Andrzej Wilk, Sławomir Pieper, Ryszard Kalaciński.

W zakładce "Galeria” do obejrzenia zdjęcia Marty Lipińskiej [kliknij]

Galeria

Komentarze

Artykuł nie ma jeszcze komentarzy

dodaj komentarz
  • Nick:
  • Tytul:
  • Treść:
  • Pozostało znaków:150