News

04 05

Odessa 2012: Rugbiści WFS grali nad Morzem Czarnym

W piątek po ponad trzydziestogodzinnej podróży weterani Miejskiego Klubu Rugby wrócili z tygodniowej wyprawy do Odessy, rozegrali tam dwa mecze wygrywając 10:5 i przegrywając 5:10. Sportowo-turystyczne atrakcje i piękna pogoda pozwalają zaliczyć wyjazd do udanych mimo awarii na kolei, która nie pozwoliła na rozegranie w powrotnej drodze meczu we Lwowie.

Rugbiści wyruszyli w ubiegły piątek autokarem do Lwowa by po kilkugodzinnej przerwie na zwiedzanie wsiąść w nocny pociąg do Odessy. W sobotę rano na dworcu czekali już działacze Odesskowego Rugbowego Bractwa zapewniając siedlczanom moc turystycznych atrakcji. Wizyta w Odessa Cirkus, delfinarium „Nemo”, Muzeum Chwały Partyzanckiej czyli odeskich katakumbach, rejs statkiem po Morzu Czarnym, uczestnictwo w obchodach 1-Majowych, zwiedzanie miasta z przewodniczką oraz plażowanie wypełniły rugbistom WFS Siedlce Veterans pobyt w Odessie. W tym czarnomorskim porcie jest szereg miejsc związanych z naszym krajem m.in. ulice Polska i Lecha Kaczyńskiego, dom i pomnik Adama Mickiewicza, pałac Olgi Potockiej, hotel w którym dzieje się akcja „Deja Vu” Juliusza Machulskiego czy Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (tzw. Kościół Polski). W drodze powrotnej awaria na ukraińskiej kolei zatrzymała rugbistów w Tarnopolu, powód jej pozostał nieznany mówiono raz o uszkodzeniu trakcji elektrycznej, a następnie torów. Z Lwowa siedlczanie wrócili autokarem osiem godzin później i nie zagrali już planowanego w południe meczu z miejscowym Sokołem.

Cel podróży czyli mecze z  Odesskowym Rugbowym Bractwem zakończyły się wynikiem remisowym, pierwszy wygrali Ukraińcy, drugi Polacy. Do przerwy pierwszego meczu utrzymywał się wynik 0:0, następnie dwie skuteczne akcje przeprowadzili gracze ORB prowadząc 10:0, w końcówce kontaktowe punkty zdobył Bogdan Olszewski, ale po nich sędzia zakończył mecz. W drugim meczu pierwsze przyłożenie zdobyli rugbiści Odessy, a wynik 5:0 utrzymał się do przerwy, po zmianie stron dwukrotnie na pole punktowe przedzierali się gracze WFS, na 5:5 wyrównał Bartek Zagalski, a zwycięskie przyłożenie podpisał Cezary Zabokrzycki po dwudziestometrowej kontynuacji młynem. Na pomeczowym bankiecie wymieniono okolicznościowe gadżety, śpiewano ukraińskie oraz polskie piosenki, wznoszono niezliczone toasty za przyjaźń i rugby. Ukraińcy odwiedzą Siedlce we wrześniu biorąc udział w I międzynarodowym turnieju rugby „Honey Cup”. W zespole WFS gościnnie zagrali: Adam Kociński i Cezary Zabokrzycki (Budowlani Łódź), Piotr Minkin (ORC Poznań) i Bogdan Olszewski (Ogniwo Sopot).

ORB Odessa - WFS Siedlce Veterans & Co 10:5 (0:0)
Punkty: Bogdan Olszewski 5 (T).
ORB Odessa - WFS Siedlce Veterans & Co 5:10 (5:0)
Punkty: Bartek Zagalski 5 (T), Cezary Zabokszycki 5 (T).
Skład: Wojciech Plichta, Kisieliński Krzysztof, Artur Adamczyk, Jacek Wierzbicki, Sławomir Kłosiewicz, Bogdan Olszewski, Andrzej Olichwiruk, Cezary Zabokrzycki - Andrzej Sisik - Piotr Minkin - Leszek Koprowski, Grzegorz Pliszka, Adam Kociński, Bartek Zagalski - Jan Czyż.
Trener: Wojciech Plichta. Kapitan: Grzegorz Pliszka.

WFS Siedlce Veterans & Co w Odessie, więcej zdjęć w Galerii

Galeria

Komentarze

~adekwfs2012-05-04 19:48:37

gratujuję fantazji i dobrej zabawy, udanych wyjazdów w przyszłości, pozrdowienia dla czuba i weteranów

~WeteranOdessa2012-05-04 19:17:38

Tym razem nie mogłem jechać, wrzuć Jacek dużo zdjęć z wyjazdu

~WidzPytanie2012-05-04 17:42:39

Gdzie teraz jest jakiś wyjazd w tym roku
dodaj komentarz
  • Nick:
  • Tytul:
  • Treść:
  • Pozostało znaków:150