News

30 05

Premiera - Rugby w Pruszynie

Rugby zdobyło kolejny przyczółek w Powiecie Siedleckim, Miejski Klub Rugby przeprowadził pierwszy trening w Pruszynie, drużyna wystartuje poza konkursem już w finałowym turnieju Ligi Gimnazjalnej.

Dzięki panu Tomaszowi Borkowskiemu, byłemu rugbiście i nauczycielowi wychowania fizycznego w Zespole Oświatowym w Pruszynie, czwarta drużyna z Powiatu Siedleckiego wystartuje w Gimnazjalnej Lidze Rugby Tag.

W zajęciach wzięło udział osiemnastu uczniów gimnazjum, spotkanie z kandydatami do reprezentacji szkoły rozpoczęła krótka prelekcja o rugby i podstawowych przepisach gry w tagi. Zajęcia trwające dwie godziny lekcyjne były ukierunkowane na grę w Rugby Tag, a zakończyły się mini turniejem z udziałem sześciu trzyosobowych zespołów. Pierwszy halowy turniej w Pruszynie wygrała drużyna w składzie: Paweł Brzozowski, Rafał Kondraczuk i Kamil Kowalczyk Większość zawodników z rugby spotkało się po raz pierwszy, ale po wyeliminowaniu podstawowych błędów radzili sobie w uproszczonej wersji gry. Rugby spodobało się w Pruszynie, a jak sobie radzą uczniowie z owalną piłką rugby zobaczymy już 11 czerwca na finałach Powiatu Siedleckiego Gimnazjalnej Ligi Rugby Tag.

Galeria

Komentarze

Artykuł nie ma jeszcze komentarzy

dodaj komentarz
  • Nick:
  • Tytul:
  • Treść:
  • Pozostało znaków:150