News

09 04

Rugby - Wielkanocna gra

Miejski Klub Rugby zorganizował w drugi dzień Wielkanocny tradycyjny mecz podkreślający związek tych świąt z grą w rugby. Wielkanoc i rugby łączy jajko, nie może go zabraknąć w tradycyjnej święconce, bez jajowatej piłki nie odbędzie się też żaden mecz.

Mecze ligi rugby od lat tradycyjnie były rozgrywane w Wielką Sobotę, jednak w tym roku termin ten został zarezerwowany dla reprezentacji Polski, która zmierzyła się w Brukseli z Belgią ulegając 13:20. Podtrzymując tradycję w Siedlcach został zorganizowany mecz w rugby siedmioosobowe, które weszło do programu Igrzysk Olimpijskich. Zagrali zawodnicy WFS Siedlce Veterans i Pogoni Siedlce w składach mieszanych nazwanych od koloru koszulek, spartańskie warunki i brak szatni nie były przeszkodą. Do przerwy spotkanie było wyrównane, ale po zmianie stron przewagę uzyskała drużyna Żółto-Czarnych, a decydujące o wyniku przyłożenia zdobył w końcówce Jan Czyż.

Siedlce 09.04.2012, Towarzyski
Żółto-Czarni - Zieloni 35:25 (15:15).
Punkty: Żółto-Czarni- Jan Czyż 15, Łukasz Bacik 10, Michał Wierzejski 5, Mariusz Siwiec 5; Zieloni- Kamil Bienacki 15, Zbigniew Koper 5, Paweł Kuligowski 5.
Składy: Żółto-Czarni- Jacek Wierzbicki, Jan Czyż, Andrzej Olichwiruk, Paweł Rzewuski, Łukasz Bacik, Mariusz Siwiec, Michał Wierzejski, Mariusz Krzyszczak; Zieloni- Paweł Kuligowski, Dariusz Semeniuk, Kamil Biernacki, Grzegorz Pliszka, Zbigniew Koper, Piotr Wedziuk, Ireneusz Gręziak, Marcin Domański. Sędzia: Marek Fedorowicz.

Więcej zdjęć do obejrzenia w Galerii...

Galeria

Komentarze

~AdekMeczyk2012-04-10 14:42:28

Niezły składzik się zebrał, dawno nie widziany Skwara się objawił, a i Wieża dobrze że z rugby nie zerwał, Szczura dawno nie było, są też pewne braki, ale ciężko nieraz wstać od stołu

~FanPytanie?2012-04-10 09:43:31

Grała PogoN jakiś sparing przed Ogniwem? To najważniejszy mecz na wiosnę, a skład się uszczupla, będą jakieś wzmocnienia z CCCP?

~naleśnikale była jaaaazda2012-04-10 08:13:42

fajny meczyk był, więcej takich
dodaj komentarz
  • Nick:
  • Tytul:
  • Treść:
  • Pozostało znaków:150