News

16 04

Turniej Wielkanocny w Iganiach

Z okazji Wielkanocy, najbardziej „jajowego” świąt w kalendarzu, 15 kwietnia w Zespole Oświatowym w Iganiach rozegrano Wielkanocny Turniej Rugby Tag o Puchar Wójta Gminy Siedlce. Pomysłodawcą imprezy, głównym organizatorem, sędzią i trenerem drużyny z Igań był Piotr Szkop, nauczyciel wychowania fizycznego z ZS, a niegdyś rugbista RKS VIS Siedlce. Udział w zmaganiach wzięło sześć zespołów z Siedlec, Sokołowa Podlaskiego, Stoku Lackiego, Strzały i Igań, a rozgrywki toczyły się systemem „każdy z każdym”. Dwa siedleckie gimnazja „Jedynka” i „czwórka” zakończyły turniej z jednakowym bilansem punktów, jednak w bezpośrednim meczu 3:1 wygrała „Jedynka” i to podopieczni Pawła Kuligowskiego cieszyli się z okazałego pucharu ufundowanego przez Wójta Gminy Siedlce. Wszyscy zawodnicy „Jedynki” trenują w Miejskim Klubie Rugby (Patryk Chromiński, Kacper Kozera, Grzegorz Tomaszewski, Kornel Wereda) lub Pogoni (Patryk Kulikowski, Konrad Słabosz) co może wiele wyjaśnić.

Kolejność końcowa: 1.Publiczne Gimnazjum nr 1 Siedlce (trener Paweł Kuligowski); 2.Publiczne Gimnazjum nr 4 Siedlce (trener Piotr Biały); 3.Publiczne Gimnazjum nr 1 Sokołów Podlaski (trener Olga Rusinek); 4.Publiczne Gimnazjum Iganie Nowe (trener Piotr Szkop); 5.Publiczne Gimnazjum Strzała (trener Krzysztof Rusinek); 6.Publiczne Gimnazjum Stok Lacki (trener Bartosz Rucki).

Tak jak w czasie poprzedniego turnieju z okazji Międzynarodowego Dnia Rugby, również teraz na szkolnym korytarzu przed halę sportową można było oglądać wystawę, tym razem angielskojęzycznych albumów o rugby, roczników statystycznych International Rugby Baord, wszystkich rodzajów piłek używanych Rugby Union oraz proporcy z meczy międzynarodowych przygotowaną przez Miejski Klub Rugby. Można też było zobaczyć prezentowane na manekinach stroje reprezentacji Polski seniorów (kompletny strój wychowanka siedleckiej Pogoni, Kamila Bobryka z rozegranego w 2011 roku w Krakowie meczu Polska v Holandia) i drużyny WFS Siedlce Veterans.

Galeria

Komentarze

Artykuł nie ma jeszcze komentarzy

dodaj komentarz
  • Nick:
  • Tytul:
  • Treść:
  • Pozostało znaków:150