News

22 05

Udana wyprawa do Wilna, Żelazne Wilki pokazały kły

Siedleccy weterani wspomagani przez graczy ORC Poznań zagrali w Wilnie mecz z Żelaznymi Wilkami, spotkali się z przedstawicielem władz Rejonu Wileńskiego, zwiedzili miasto i pobliskie Troki.

Pobyt w Wilnie rugbiści rozpoczęli od wizyty w merostwie Rejonu Wileńskiego (połączonego z Siedlcami umową partnerską) przekazując artykuły spożywcze, przemysłowe i zabawki polskim dzieciom i ich opiekunom z Domu Dziecka. Program turystyczny obejmował najważniejsze zabytki miasta usytuowane na szlaku od zamku Giedymina do Ostrej Bramy (wywieszona tam została flaga klubowa), a także położony poza centrum Cmentarz na Rossie gdzie m.in. spoczywa matka marszałka Józefa Piłsudskiego i jego serce. W drodze powrotnej zwiedzili Troki z ich zamkiem na wyspie i ulicą Karaimską, nie mogło też zabraknąć degustacji tradycyjnych potraw kuchni litewskiej. Był też czas na zwiedzanie nocnych atrakcji miasta.

Mecz z Żelaznymi Wilkami rozpoczął się od straty przyłożenia, wprawdzie siedlczanie odpowiedzieli piątką Mateusza Krzyszczaka, ale nie wykorzystali podwyższenia przegrywając 5:7. Gospodarze zwycięstwo zapewnili sobie w trzeciej kwarcie, zdobyli dwa przyłożenia, a dzięki udanym podwyższeniom ustalili wynik na 21:5. W ostatniej kwarcie przeważał z kolei zespół WFS Veterans, po przyłożeniu i podwyższeniu Pawła Narojka dystans zmniejszył się na 21:12, a po punktach Łukasza Bacika na 21:17. Bliski zdobycia decydującego o zwycięstwie przyłożenia był Marek Kordecki, siedlecki radny debiutujący w drużynie weteranów, zatrzymany metr przed polem punktowym. Na kolejne akcje punktowe zabrakło już niestety czasu i takim wynikiem zakończył się mecz. Gospodarze byli bardziej zgrani od drużyny siedlecko-poznańskiej, ale w sumie o wygranej zdecydowała większa skuteczność kopaczy. Na integracyjnym spotkaniu drużyn wymieniono prezenty, śpiewano rugbowe songi i nawiązywano nowe przyjaźnie. Żelazne Wilki dostały zaproszone do złożenia rewizyty w Siedlcach.

21.05.2011 Wilno, Towarzyski, Żelazne Wilki Wilno - WFS Siedlce Veterans/ORC Poznań  21:17 (7:0, 7:5, 21:5). Punkty: Paweł Narojek 7,  Łukasz Bacik 5, Mateusz Krzyszczak 5.

WFS/ORC: Artur Adamczyk, Łukasz Bacik, Tomasz Barczak, Dariusz Głogowski, Jerzy Grochowalski, Krzysztof Kisieliński, Marek Kisieliński, Leszek Koprowski, Marek Kordecki, Mateusz Krzyszczak, Piotr Minkin, Paweł Narojek, Andrzej Ostaszewski, Wojciech Plichta, Grzegorz Pliszka, Piotr Wedziuk, Jacek Wierzbicki, Jędrzej Wierzchowski, Jarosław Wiśniewski, Lech Woźniak, Zbigniew Wyrębiak, Bartek Zagalski i Daniel Zychowicz.

W Galerii można obejrzeć zdjęcia z wyjazdu do Wilna!

Galeria

Komentarze

~weteranboisko2011-05-24 23:23:25

boiska w Wilnie tylko pozazdrościć, jest tylko do rugby, trawa mięciutka, jest kawałek szatni i wiaty żeby piwo po meczu wypić, trybuna honorowa,super

~senior do czarny2011-05-24 23:20:41

pobawic to sie mozna po sezonie teraz trzeba grac i wygrywac i to tyle w tym temacie ! jescze sa 2 ważne ,mecze do zagrania.

~CzarnyWyjazdy2011-05-24 22:58:25

Panowie seniorzy też możemy gdzieś pojechać żeby się pobawić i pograć, chyba to nie problem dla kierownictwa coś takiego zorganizować w ramach nagrody

~WilnoGdzie teraz?2011-05-24 15:23:51

W Wilnie było dobrze, gdzie teraz jedziemy?

~JuniorNie tak źle2011-05-23 23:29:59

wy chociarz rzescie pojechali, a my sie nie zebralismy i nie pojechaliśma chociaż mozna było walczyc o medal

~Młody7 miejsce2011-05-23 23:18:18

zajeliśmy 7 miejsce w mistrzostwach kadetów w siudemkach, w poprzednim bylo lepiej, teraz wygralismy tylko jeden mecz z ostatnim zespolem turnieju

~SENIOR....2011-05-23 20:52:42

sparing - Budowlani Lublin – Pogoń Siedlce 26:14 (14:7)
dodaj komentarz
  • Nick:
  • Tytul:
  • Treść:
  • Pozostało znaków:150