News

01 01

VIII Nowy Rok z Meczem Rugby

Siedleccy rugbiści po raz ósmy powitali Nowy Rok rozegraniem meczu rugby, tradycyjnie był to pierwszy mecz rozegrany w Siedlcach w 2017 roku, a o 13.14 Jan Czyż zdobył pierwsze tegoroczne przyłożenie. Organizatorem był Miejski Klub Rugby.
 
O godzinie 13.00 po raz ósmy w historii siedleckiego rugby, a po raz siódmy na boisku treningowym przy ulicy Gospodarczej stawili się pełnoletni zawodnicy WFS Siedlce Veterans i Pogoni Siedlce. Pojawiła się też grupa kibiców, która tradycyjnie była większa od chętnych do gry, ukrywający się wśród nich zawodnicy nazwani zostali „rezerwą”. Zawodnicy, którzy zdecydowali się na udział w noworocznej zabawie podzielili się na dwa zespoły nazwane od koloru koszulek Rekinami (zielone barwy Sale Sharks) i Trutniami (żółto-czarne barwy WFS Siedlce). Mecz rozegrano w olimpijskiej odmianie siedmioosobowej, a liczono tylko przyłożenia, pierwsze w 2017 roku zdobył Jan Czyż dla „Rekinów” o godzinie 13.14. Spotkanie było bardzo wyrównane co podkreśla końcowy wynik, remis 25:25. Warto dodać, że gościnnie zagrał Mariusz Mucha z Rugby Oldboy Club Lublin. Po meczu był czas na noworoczne życzenia wsparte toastami rosyjskim gazowanym winem. Szkoda, że kolejny raz zabrakło śniegu.
 
Siedlce 01.01.2017, godz. 13.00, Towarzyski
Trutnie v Rekiny 25:25 (15:15)
Składy i punkty:
Trutnie- Paweł Antoszczuk 5, Tomasz Barczak, Jarosław Borkowski II 5, Grzegorz Chomka, Krzysztof Kisieliński 5, Mariusz Mucha, Bartek Nasiłowski 10. 
Rekiny- Jan Czyż 10, Marek Kisieliński 5, Andrzej Kosyl, Wojciech Plichta, Jacek Wierzbicki, Zbigniew Wyrębiak 5, Daniel Zychowicz 5.
Rezerwa- Marek Fedorowicz, Dariusz Jaroszewicz, Janusz Jaroszewicz, Ryszard Kalaciński, Lesław Kodzis, Paweł Kuligowski, Mariusz Myrcha, Grzegorz Toczyski, Rafał Władziński, Bartek Zagalski.
 
Zdjęcia Marta Lipińska

Galeria

Komentarze

Artykuł nie ma jeszcze komentarzy

dodaj komentarz
  • Nick:
  • Tytul:
  • Treść:
  • Pozostało znaków:150