News

20 01

Weterani WFS podsumowali sezon

W ostatnią sobotę na Wigilijno-Noworocznej imprezie w Hotelu Hetman weterani WFS Siedlce podsumowali kolejny bogaty w imprezy sezon i poznali plany startowe na rok 2013.

Po opłatkowych życzeniach i symbolicznym powitaniu Nowego Roku odbyło się podsumowanie sezonu 2012 w formie prezentacji multimedialnej uzupełnionej komentarzem uczestników. Zawodnicy WFS Veterans wzięli udział w czternastu imprezach międzynarodowych, krajowych i lokalnych, zagrali m.in. mecze w Odessie z Odessowym Rugbowym Bractwem, w Rydze z reprezentacją tego miasta i w Pradze z Old Boys Praha. Największą imprezą był jubileusz 90-lecia pierwszego meczu rugby w Polsce, który zorganizowano ... we Lwowie. W ramach trzydniowych obchodów rozegrano rekonstrukcję meczu z 1922 roku w replikach strojów z epoki, międzypaństwowe mecze drużyn weteranów oraz młodzieżowych Polski i Ukrainy, towarzyskie spotkanie młodzieżówki z Sokołem Lwów, a także mecz weteranów U50. Z imprez krajowych najważniejsze były Mistrzostwa Polski Weteranów z których siedlczanie przywieźli brązowe medale i zorganizowany w Siedlcach Międzynarodowy Turniej Weteranów „Honey Cup”.

W sezonie 2013 najważniejszą imprezą międzynarodową będzie II Europejski Festiwal Weteranów EVRA w węgierskim Esztergom, jej ranga to Mistrzostwa Europy w tej kategorii wiekowej. Zespół czekają też wyjazdy na turnieje „Lion Cup” i „Karpacka Jesień” do Lwowa, „Puchar Smoka” do Krakowa i na Mistrzostwa Polski do Sopotu. Na przełomie sierpnia i września w Siedlcach zostanie rozegrana druga edycja turnieju „Honey Cup”, prowadzone są też rozmowy z drużynami hiszpańską (Liceo Frances Madryt) i francuską (USPG Rugby Gex) w celu rozegrania meczy towarzyskich podczas ich pobytu w Polsce.

Po raz drugi wyróżniono najbardziej aktywnych członków WFS Siedlce Veterans, pierwsza piętnastka przedstawia się następująco: 15.Marta Lipińska, 14.Leszek Koprowski, 12-13.Tomasz Barczak i Sławomir Pieper, 11.Zbigniew Wyrębiak, 10.Tomasz Radzikowski, 9.Piotr Wedziuk, 8.Andrzej Kosyl, 7.Krzysztof Kisieliński, 6.Paweł Narojek, 5.Paweł Kuligowski, 4.Bartek Zagalski, 3.Wojciech Plichta, 2.Grzegorz Pliszka, 1.Jacek Wierzbicki. Ogółem w meczach i treningach zespołu w roku 2012 uczestniczyło 43 zawodników. Nagrody wręczali prezesi Miejskiego Klubu Rugby Krzysztof Kisieliński i Grzegorz Pliszka, kapitan drużyny WFS Zbigniew Wyrębiak, trener Wojciech Plichta oraz gościnnie Bogusław Olszewski z drużyny mistrza Polski weteranów - Lechii Gdańsk.

Galeria

Komentarze

Artykuł nie ma jeszcze komentarzy

dodaj komentarz
  • Nick:
  • Tytul:
  • Treść:
  • Pozostało znaków:150