News

21 09

Weterani grali w Kownie

W międzynarodowym meczu rugby weteranów reprezentacja Litwy pokonała zespół Poland Veterans 7:0, Polacy zwiedzili też Wilno i Kowno, a w sobotę kibicowali siatkarzom. Polska drużyna była oparta na zawodnikach WFS Siedlce Veterans z Miejskiego Klubu Rugby.

.
Polski zespół wyjechał na Litwa na zaproszenie drużyny Politechnika Kowno, miał początkowo brać udział w turnieju, ale na miejscu gospodarze zaproponowali zamiast turnieju rozegranie międzynarodowego meczu Litwa v Polska. Turniej, który rozegrano w Kownie, Litwini potraktowali jako selekcję do reprezentacji kraju, zwyciężył zespół Politechnika Kaunas, przed Gelezinis Vilkas Vilnius i Rugbis Paneveżys. Spotkanie z Litwa - Polska dzięki skutecznej grze w defensywie obu zespołów było wyrównane i toczyło się głównie pomiędzy liniami 22 metrów, gospodarze tylko raz przełamali linię obrony zdobywając przyłożenie i podwyższenie w końcówce pierwszej połowy. Po zmianie stron szansę na punkty mieli Polacy, jednak Wojciech Plichta został zatrzymany pół metra przed polem punktowym. W czasie pomeczowego spotkania Politechnika Kowno została zaproszona do udziału w przyszłorocznych Mistrzostwach Polski Weteranów planowanych w Pruszczu Gdańskim, polski zespół został zaproszony do Paneveżys.
Wyjazd było okazją do zwiedzenia Wilna (m.in. cmentarz na Rossie, Ostra Brama i Stare Miasto) i Kowna (Zamek, plac Ratuszowy i Stare Miasto). W sobotni wieczór polski zespół kibicował reprezentacji siatkarzy w półfinałowym meczu z Niemcami. 
.
W dniach 10-12 październik weterani wezmą udział w międzynarodowym turnieju „Karpacka Jesień” we Lwowie.
.
20.09.2014 Kowno, towarzyski weteranów
Litwa v Polska 7:0 (7:0)
Poland Veterans: Budowlani Łódź- Adam Kociński, Cezary Zabokrzycki; Old Blacks Pruszcz Gdański- Janusz Gdaniec, Krzysztof Gdaniec, Bogusław Olszewski; Lechia Gdańsk- Tomasz Romanowicz; Ogniwo Sopot- Rafał Bednarek; ORC Poznań- Piotr Minkin; WFS Siedlce- Tomasz Barczak, Grzegorz Chomka, Sławomir Kłosiewicz, Lesław Kodzis, Krzysztof Mikiciuk, Wojciech Plichta, Tomasz Radzikowski, Jacek Wierzbicki.

Galeria

Komentarze

Artykuł nie ma jeszcze komentarzy

dodaj komentarz
  • Nick:
  • Tytul:
  • Treść:
  • Pozostało znaków:150