News

04 05

Weterani przed Ekstraligą

Przed ligowym starciem Pogoni z Lechią towarzyski mecz rozegrali weterani, ze względu na długi weekend obniżający frekwencję, spotkanie odbyło się w formule olimpijskiej czyli Rugby 7.

.
Początkowo przeważała drużyna WFS, która na przerwę schodziła z 10 punktową zaliczką. Po zmianie stron rozwiązał się worek z przyłożeniami, zaatakował zespół Poland Veterans doprowadzając do przewagi 55:50 na minutę przed końcem meczu. Jeszcze raz poderwali się rugbiści WFS doprowadzając do remisu 55:55. Stawką meczu była butelka szampana, jednak w przypadku remisu wypito ich dwie. Zdjęcia z meczu autorstwa Bartka Zagalskiego do obejrzenia w "Galerii".
.
Po meczu wszyscy obejrzeli ligowy pojedynek, którego stawką było drugie miejsce w tabeli Ekstraligi, Lechia, którą Pogoń pokonała w Gdańsku jesienią 24:16, tym razem wygrała 30:13 zdobywając punkt bonusowy.
.
Siedlce 04.05.2014, Towarzyski
WFS Siedlce Veterans v Poland Veterans 55:55 (15:5).
Składy i punkty: WFS- Jarosław Borkowski II 5, Grzegorz Chomka 5, Jan Czyż 10, Ireneusz Gręziak 10, Zbigniew Koper 15, Paweł Piekarek 5, Jacek Wierzbicki 5; Poland- Andrzej Kosyl 5, Grzegorz Maciejewski 10, Tomasz Radzikowski 15, Sławomir Pieper 5, Wojciech Plichta 5, Piotr Płoszaj 5, Zbigniew Wyrębiak 10. Sędziowali: Janusz Jaroszewicz i Dariusz Jaroszewicz.