News

19 01

Weterani zamknęli sezon 2013

W sobotę na Noworocznej imprezie w Hotelu Hetman weterani WFS Siedlce podsumowali kolejny ciekawy choć nie tak bogaty w imprezy sezon i poznali plany startowe na rok 2014.

.
Po symbolicznym powitaniu Nowego Roku odbyło się podsumowanie sezonu 2013 komentowane na bieżąco przez uczestników. Zawodnicy WFS Veterans wzięli udział w jedenastu imprezach międzynarodowych, krajowych i lokalnych, zagrali m.in. na czterech turniejach Mistrzostwach Polski Weteranów w Sopocie (III miejsce), Europejskim Festiwalu w Esztergom (na tej imprezie nie było zwycięzców ani pokonanych, każdy zespół zagrał po prostu cztery mecze), Honey Cup w Siedlcach (III miejsce) oraz „Karpacka Jesień” we Lwowie (II miejsce). Najważniejszą imprezą był II Europejski Festiwal Weteranów w węgierskim miasteczku Esztergom, na specjalnym posiedzeniu Zarząd European Veteran Rugby Association przyznał Miejskiemu Klubowi Rugby prawa do organizacji IV Festiwalu w 2017 roku w Siedlcach.
.
W sezonie 2014 najważniejszą imprezą krajową będą IV Mistrzostwa Weteranów planowane w Siedlcach na 31 maja, zaś międzynarodową wyjazd na turniej „Odesska Fala” w dniach 14-19 maja. W drugim półroczu w Siedlcach zostanie rozegrany trzeci turniej „Honey Cup”, zespół  czeka też wyjazd na turniej „Karpacka Jesień” do Lwowa.
.
Po raz trzeci wyróżniono najbardziej aktywnych członków WFS Siedlce Veterans, pierwsza piętnastka przedstawia się następująco: 15.Zbigniew Wyrębiak, 14.Marek Ślepowicz, 13.Dariusz Jaroszewicz, 12.Jan Czyż, 11.Marta Lipińska, 10.Paweł Kuligowski, 9.Tomasz Radzikowski, 8.Ireneusz Gręziak, 7.Tomasz Barczak, 6.Krzysztof Kisieliński, 5.Bartek Zagalski, 4.Grzegorz Pliszka, 3.Andrzej Kosyl, 1.Wojciech Plichta i Jacek Wierzbicki. Ogółem w meczach i treningach zespołu w roku 2014 uczestniczyło 44 zawodników. Nagrody wręczał gościnnie Bogusław Olszewski z drużyny mistrza Polski weteranów - Lechii Gdańsk.

Galeria

Komentarze

Artykuł nie ma jeszcze komentarzy

dodaj komentarz
  • Nick:
  • Tytul:
  • Treść:
  • Pozostało znaków:150