News

02 04

Wiosenny turniej Ligi Gimnazjalnej

Po zimowej przerwie wznowiono rozgrywki Gimnazjalnej Ligi Rugby Tag organizowanej przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy i Miejski Klub Rugby. Na początek rozegrano zaległy turniej z rundy jesiennej, „Piątka” pokonując „Jedynkę” 4:1 objęła prowadzenie w tabeli.

Przypomnijmy, że w trzecim sezonie Gimnazjalnej Ligi Rugby Tag rozgrywki miejskie zostały oddzielone od powiatowych, w mieście rywalizuje siedem zespołów, w powiecie cztery.
Sześć zespołów, które uczestniczyło w zaległym turnieju rozstawiono w dwóch grupach eliminacyjnych na podstawie ligowej tabeli, następnie rozegrano mecze finałowe „o miejsca”.
Rozgrywki grupowe były dużo ciekawsze od finałów, w Grupie A wszystkie zespoły zanotowały po zwycięstwie i porażce, a o końcowej kolejności decydowały małe punkty. W decydującym meczu grupy B „Czwórka” zremisowała 2:2 z „Piątką”, tu też o zwycięstwie zadecydowały przyłożenia.
W finałach wygrywały zespoły z Grupy B, nie było niespodzianek lub wyników ustalanych w ostatniej minucie, kolejny turniej miejski już 10 kwietnia, o godzinie 10.00 na boisku Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Granicznej 1 w Siedlcach.