News

24 08

XX Memoriał Dzidka Wasiaka

W tym roku minęła XX rocznica tragicznej śmierci Stanisława „Dzidka” Wasiaka, rugbisty siedleckich klubów od WFS do Pogoni, reprezentanta Polski. Miejski Klub Rugby zorganizował tak jak przed rokiem Spływ Kajakowy doliną Bugu.
.
Jak zwykle uczestnicy spotkali się przed bramę Cmentarza Centralnego w Siedlcach, złożyli wieniec na grobie „Dzidka” i uczcili jego pamięć minutą ciszy. Dzidka wspominali Henryk Niedziółka, trener zespołu, a obecnie Przewodniczący Rady Miasta, Zbigniew Wyrębiak, kapitan zespołu i Krzysztof Kisieliński, prezes Miejskiego Klubu Rugby.
Po uroczystości na cmentarzu osoby biorące udział w spływie wsiadły do busa, ale na początek pojechali w okolice Mierzwic gdzie 19 sierpnia 1994 „Dzidek” zginął w wypadku samochodowym.
Trasa spływu została wiodła od Serpelic do Mierzwic wzdłuż doliny Bugu, obyło się bez wywrotek, a i spychać kajaków z mielizn nie trzeba było ze względu na wysoki stan wody. Po spływie, przy ognisku opowiadano kolejny raz stare historie, których głównym bohaterem był oczywiście „Dzidek”, ducha towarzystwa..
.
Stanisław „Dzidek” Wasiak (1966-1994) był jednym z najlepszych siedleckich rugbistów, grał we wszystkich kolejnych klubach od WFS do Pogoni. Reprezentował Polskę we wszystkich kategoriach wiekowych od kadeta do seniora, przez sezony 1983-1985 był kapitanem reprezentacji narodowej juniorów.

Galeria

Komentarze

Artykuł nie ma jeszcze komentarzy

dodaj komentarz
  • Nick:
  • Tytul:
  • Treść:
  • Pozostało znaków:150