O nas

WFS Siedlce Veterans i Miejski Klub Rugby Siedlce

Na pomysł stworzenia drużyny weteranów złożonej z najstarszych siedleckich zawodników wpadli w 1989 roku Jacek Wierzbicki i Grzegorz Pliszka przy okazji X-lecia rugby w Siedlcach, ale na jego realizację trzeba było zaczekać aż pięć lat do obchodów XV-lecia. Drużyna pod nazwą WFS Siedlce debiutowała 16 lipca 1994 meczem z zespołem "Reszty Polski" złożonym z trenerów, sędziów i gości, którzy przyjechali na rocznicowe obchody. Po zaciętym spotkaniu zanotowano remis 17:17 ustalono więc, że o wygranej zadecydują rzuty karne, siedlczanie rozstrzygnęli pierwszy mecz wygrywając w karnych 5:3.

W kolejnych dziesięciu latach weterani spotykali się sporadyczne, zwykle raz w roku rozgrywając Mecz Pamięci w ramach Memoriału im. Stanisława "Dzidka" Wasiaka. Przełom nastąpił w 2004 roku przy okazji obchodów kolejnego jubileuszu, tym razem XXV-lecia. Największą imprezą obchodów był 25-godzinny meczu Rugby 7 z udziałem blisko 150 siedleckich zawodników i zaproszonych gości. Nie mogło na imprezie zabraknąć weteranów, którzy obiecali sobie po imprezie częstsze spotkania.

Przyjmujemy więc, że drużyna WFS Siedlce Veterans istnieje od 2004 roku. Zawodnicy spotykają się na trzech-czterech turniejach i meczach w roku, a podsumowanie sezonu odbywa się na styczniowej imprezie integracyjnej. W 2009 roku zawodnicy WFS rozegrali dziewięć spotkań, w 2010 osiem, w 2011 trzynaście, a w 2012 dwanaście. Siedlczanie grają głównie mecze międzynarodowe, ich przeciwnikami były zespoły z Ukrainy, Czech, Litwy, Łotwy, Włoch, Niemiec, Rosji i Anglii.

Drużyna WFS Siedlce Veterans zaprasza zawodników, którzy ukończyli 35 lat, a także graczy w wieku 30-34 lat, którzy od minimum pięciu sezonów nie występowali w lidze. Do roku 2011 drużyna istniała przy klubie MKS Pogoń Siedlce, obecnie przy Miejskim Klubie Rugby stanowiąc niezależną jednostkę posiadającą własne władze. Ich skład jest obecnie następujący:

Trenerzy: Jan Czyż, Wojciech Plichta i Grzegorz Pliszka

Kierownik: Jacek Wierzbicki

Menager: Grzegorz Pliszka

Specjalista ds. Wschodu: Andrzej Sisik

Kapitan: Zbigniew Wyrębiak

Wicekapitan: Marek Kisieliński

------------------------------------------------------------------------------------------------

Miejski Klub Rugby powstał w Siedlcach 21 lipca 2011, został zarejestrowany w Urzędzie Miasta Siedlce, a następnie w Krajowym Rejestrze Sądowym, jest członkiem Polskiego Związku Rugby, Mazowieckiego Okręgowego Związku Rugby oraz European Veteran Rugby Association.

Pierwszą grupę trenujących stanowili młodzi mieszkańcy siedleckiej SOS Wioski Dziecięcej gdzie odbywały się treningi i gra szkolna, grupa ta w ciągu dwóch miesięcy rozrosła się do blisko trzydziestu trenujących. Na początek szkolenie prowadzone było w kategoriach wiekowych młodzik (14-15 lat) i żak (12-13 lat).

Miejski Klub Rugby zaprasza na treningi młodzież urodzoną w latach 1997-1998 (drużyna kadetów), w latach 1999-2000 (drużyna młodzików), w latach 2001-2002 (drużyna żaków), w latach 2003-2006 (drużyna mini żaków). Zapisy i informacje 608-337-521, 602-310-100 lub 604-353-162. Aktualne godziny zajęć wszystkich grup w zakładce "Treningi".

Władze klubu:

Prezes: Krzysztof Kisieliński

Wiceprezes: Grzegorz Pliszka

Skarbnik: Bartosz Zagalski

Komisja Rewizyjna: Tomasz Barczak, Andrzej Powałka i Jacek Wierzbicki

Trenerzy: Wojciech Plichta, Grzegorz Pliszka, Paweł Kuligowski i Jacek Wierzbicki